Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Při požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič: Zůstala po něm těhotná manželka!

Autor: jel, Josef Slabý - 
2. prosince 2022
05:00

Ve středu v ranních hodinách vypukl požár roubeného domu v Novém Boru - Arnultovicích. Hasiči prohledávali objekt a snažili se uvnitř najít třiasedmdesátiletého spolumajitele stavení. Pak ale došlo k obrovské tragédii. V domě se zřítil strop a pod troskami zůstal devětatřicetiletý dobrovolný hasič Jan D. Záchranáři už mu nedokázali pomoct. Lidé na sociálních sítích vyjadřují soustrast rodině zesnulého a blízcí truchlí po skvělém muži. Po Honzovi zůstala těhotná partnerka.

Na místo požáru vyrazili hasiči ve středu kolem tři čtvrtě na pět. Když dorazili na místo, byla zasažena značná část podkroví. Zhruba po dvou hodinách se podařilo požár lokalizovat. Před osmou hodinou se ovšem na jednoho ze zasahujících hasičů zřítil strop.

„Ačkoliv se všichni snažili o okamžité vyproštění hasiče a jeho resuscitaci, tak nakonec svým zraněním podlehl,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jakub Sucharda. Příčina požáru se vyšetřuje. Ve čtvrtek přišla další smutná zpráva, v domě bylo nalezeno další tělo. Zatím není jasné, zda šlo o pohřešovaného třiasedmdesátiletého majitele roubenky. U mrtvého byla nařízena pitva.

Smutek blízkých

Muž, na kterého se zřítil strop, byl členem dobrovolných hasičů ze Skalice u České Lípy. „Opravdu největší tragédie je

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání