Neděle 2. října 2022
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Oblačno, déšť 16°C

V Jablonci shořely Sluneční lázně: Historický areál u přehrady byl v žalostném stavu

Autor: ČTK - 
17. srpna 2022
08:38

V Jablonci nad Nisou shořela ve středu ráno větší část areálu Slunečních lázní u přehrady Mšeno, stát zůstala zhruba třetina. Příčiny a škody zatím hasiči neznají. ČTK to řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje David Kořínek.

Na operační středisko byl požár na břehu přehrady ohlášen kolem 4:45. „První jednotka tam byla deset minut před pátou, to už byl požár v plném rozsahu, okolo 5:30 byla lokalizace. Teď ještě na místě vyhledávají skrytá ohniska a dohašují je, už se ani nerozebírají konstrukce, to už je udělané,“ popsal zásah Kořínek. Vodu brali hasiči z přehrady, z objektu také vynesli propanbutanové lahve. „Zachránit se podařilo dvě dračí lodě,“ dodal mluvčí.

Sluneční lázně vznikly na břehu přehrady v roce 1927, kromě občerstvení nabízely sluneční louku ohraničenou ohradou a rozdělenou na dámskou a pánskou část. Vcházet se na ni dalo jen přes převlékací kabiny. Areál patří městu, jeho stav byl ale žalostný.

Objekty byly ve špatném stavu, už několik let se ve městě vedly diskuse, zda historické stavby zrekonstruovat nebo zbourat a postavit na jejich místě moderní budovu.

Před několika lety zpracoval architekt Petr Stolín projekt minimalistické budovy, která měla zchátralý areál Slunečních lázní nahradit. Lehká stavba ze dřeva s průsvitnými stěnami měla nabídnout odpočinek a soukromí ve stínu zahradního atria i širší rozhled na přehradu z horní terasy, vyvolala ale odpor části veřejnosti.

Video  Požár v Jablonci nad Nisou.  - HZS Libereckého kraje
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání