Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C

Jihočeští hasiči se rozloučili s dlouholetým ředitelem Lubomírem Burešem: U sboru byl 33 let

Autor: jel - 
1. července 2022
14:03

Lubomír Bureš pracoval u hasičského sboru neuvěřitelných 33 let. V podstatě celý svůj život věnoval tomuto povolání a od konce roku 2006 působil dokonce jako krajský ředitel v Jihočeském kraji. V roce 2002 byl dokonce oceněn medailí HZS ČR Za zásluhy o bezpečnost. Ve čtvrtek po tolika letech u sboru skončil a s podřízenými se rozloučil s patřičnou slávou.

K hasičskému sboru nastoupil pan Lubomír hned po studiích na vysoké škole v roce 1989 a zůstal u něj více než tři desítky let. „V dnešní době není obvyklé být celý život v jedné profesi. Pokud se ovšem spojí zájem, nasazení a odbornost, tak je to nejen možné, ale v případě Lubomíra Bureše ještě zároveň velmi přínosné,“ sdělila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Do funkce krajského ředitele byl jmenován v prosinci roku 2006 a během svého působení stál za řadou zrealizovaných projektů. „Aktivně zasahoval při řešení mimořádných a krizových situací, např. povodní, orkánů Kirill v roce 2007 a Herwart v roce 2017, vichřic a větrných smrští či velkých zásahů na území Jihočeského kraje,“ doplnila Matějů.

V roce 2002 byl pan Bureš dokonce oceněn medailí HZS ČR Za zásluhy o bezpečnost. Získal ji díky skvěle odvedené práci při povodních toho roku.

Kromě lásky k hasičství má Lubomír Bureš i další koníčky, mezi ně patří cyklistika a ochotnické divadlo. Při jeho poslední směně se s ním podřízení patřičně rozloučili. Bylo k dipozici občerstvení, a jak je patrné z fotografií, pan Bureš také pronesl projev.

„Do nového, nehasičského života nyní nezbývá nic jiného než popřát hodně zdraví, štěstí a pracovních úspěchů již bez hasičské uniformy,“ uzavřela Matějů.

Video  Čím nehasit hořící olej v pánvi  - Generali
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa