Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Třímiliardový požár v Mladé Boleslavi prý způsobil žhář: Policisté obvinili muže z Českolipska

Autor: ČTK - 
30. listopadu 2022
19:49

Škoda po lednovém požáru hal v Mladé Boleslavi například se součástmi pro nová auta je téměř tři miliardy korun. Policie obvinila z jeho založení muže z Českolipska, hrozí mu až 15 let vězení, uvedla ve středu na webu krajská mluvčí Vlasta Suchánková.

Prvotní odhad škody byl kolem jedné miliardy korun. Zvýšením škody se tak požár v Boleslavi stal jedním z nejničivějších v Česku. Dosud nejvyšší škodu - za čtyři miliardy korun - způsobil v roce 2015 požár areálu Unipetrol v Záluží u Litvínova.

Video  Mohutný požár v Mladé Boleslavi! Vzplál průmyslový areál. 
Video se připravuje ...

Hasičští a policejní vyšetřovatelé pracovali v případě požáru v Mladé Boleslavi se třemi verzemi, a to s úmyslným založením, nedbalostí nebo technickou závadou. Z obecného ohrožení nakonec policie obvinila pětatřicetiletého muže. „Je podezřelý z toho, že založil požár v místě, kde byly uskladněny dřevěné palety. Plameny se rozšířily i na vedlejší výrobní a skladovací halu, kterou požár zcela zničil,“ uvedla Suchánková.

Požár likvidovalo zhruba 17 hodin přes 100 hasičů a kolem 40 hasičských aut, na několik hodin byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu. Nikdo nebyl zraněn, hašení komplikoval silný vítr.

Oheň zasáhl průmyslové prostory v blízkosti nádraží v části Čejetičky, nejvíce dvě výrobní a skladovací haly, které využívá firma Grupo Antolin Turnov. Vyrábí interiérové díly pro automobilový průmysl a je dodavatelem Škoda Auto. Na místě požáru sídlila její pobočka. V halách byly podle policie plastové součásti aut a linky na jejich výrobu. Nedostatek dílů ovlivnil výrobu automobilky.

Tara-Tara ( 1. prosince 2022 01:34 )

kolik těch dílů tam mohlo být, když je to za 3 miliardy.....vím, kde to bylo a docela zírám, kolik zboží tam tedy bylo

Romanoo ( 30. listopadu 2022 21:22 )

Zlost na všechny , nebo co v tom vězí?

sorgedoktor ( 30. listopadu 2022 20:03 )

Urcite by nas zajimalo, jakou motivaci mel clovek k tak hanebnemu cinu.Poskodi fabriku, posklodi pojistovnu, poskodi narod...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání