Čtvrtek 2. února 2023
Svátek slaví Nela, zítra Blažej
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Záhadná smrt ruského miliardáře: Pád jeho vrtulníku obestírá tajemství

Autor: rix - 
30. listopadu 2022
13:50

Úřady vyšetřují úmrtí ruského boháče Vjačeslava Tarana. Oligarcha a obchodník s kryptoměnami zemřel poté, co se s ním zřítil vrtulník poblíž letoviska Villefranche-sur-Mer. Jeho smrt je velikou záhadou, v době nehody panovaly na místě skvělé podmínky. 

Jasno bez mráčků. Takovou předpověď počasí měl Taran, když se vypravil se svým pilotem vrtulníkem poblíž Monaka. Jak uvedl deník Daily Mail, jeden z cestujících let na poslední chvíli zrušil. Tím si zachránil život. Nehodu i z toho důvodu obklopuje tajemno. 

Zástupce státního zástupce v Nice, který navštívil místo nehody, přišel s šokujícím tvrzením. Podle něj nelze vyloučit zavinění třetí strany. Taran byl velmi úspěšný offshore specialista, který posledních deset let žil v Monaku. Zbyla po něm nejen manželka Olga, ale také tři malé děti. 

V samotném Monaku vyvolala smrt boháče vlnu smutku. Rus byl mezi ostatními oblíbený. Taran byl známý a vysoce uznávaný obchodník. „Každý, kdo měl to štěstí, že ho znal, ho popisoval jako dobrosrdečného, ​​zdvořilého a pokorného,“ uvedla společnost Libertex Group, kterou Taran spoluzakládal. 

Obchodník s kryptoměnami Vjačeslav Taran je třetím vysoce postaveným mužem v oboru, který nečekaně zemřel během pár dní. Za podivných okolností ve spánku 23. listopadu zemřel i finančík Tiantian Kullander. Smutnou zprávu oznámila společnost  Amber Group se sídlem v Singapuru o čtyři dny později. 

„Do společnosti vložil své srdce a duši v každé fázi jejího růstu. Šel příkladem svým intelektem, velkorysostí, pokorou a pílí a kreativitou,“ uvedla společnost v prohlášení s tím, že byl „průkopník v tomto odvětví“. Tiantian se dokonce dostal do žebříčku magazínu Forbes, který ho zařadil mezi třicet úspěšných osobností, které ještě nepřekročily třicítku. Přesná příčina smrti podnikatele není známá. Amber Group vznikla v roce 2017.

Video  Nehoda dcery ukrajinského oligarchy: Na místě zemřelo pět lidí  - youtube.com
Video se připravuje ...

 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání