Pátek 27. ledna 2023
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Blízcí oplakávají tragickou smrt mladého taxikáře (†21): Byl to sirotek, nechápeme, co se stalo!

Autor: pma - 
28. listopadu 2022
14:06

K velké tragédii došlo o víkendu ve slovenské obci Povina (okr. Kysucké Nové Město). Teprve jednadvacetiletý taxikář Michal K. přejel do protisměru, kde se čelně srazil s kamionem. On ani devětapadesátiletá zákaznice sedící na sedadle spolujezdce nehodu nepřežili.

Víkendová dopravní nehoda, která se udála ve slovenské obci Povina na severu země, otřásla celou vesnicí. V sobotu ráno jednadvacetiletý taxikář Michal K. vezl  svou pravidelnou zákaznici (†59). Vyrazili směrem na Žilinu. Tam už ale nikdy nedojeli. Mladý řidič z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím kamionem.

S bratrem si byl taxikář velmi blízký

„Při dopravní nehodě utrpěl jedenadvacetiletý řidič a devětapadesátiletá spolujezdkyně zranění, kterým na místě podlehli. U 26leté řidičky nákladního motorového vozidla byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem,“ sdělila pro slovenský deník Nový Čas krajská policejní mluvčí Zuzana Šefčíková. U obou zesnulých byla nařízena soudní pitva. Podle mluvčí ředitelství Policejního sboru v Čadci zahájilo trestní stíhání pro přečin usmrcení.

Ze ztráty mladého řidiče taxislužby truchlí nejen příbuzní, ale i kamarádi. „On byl společně s bratrem sirotek a vychovával je oba dědeček. Byl to velmi dobrosrdečný chlapec, který každému pomáhal, nikdy neřekl ne,“ řekl slovenskému médiu známý zesnulého Michala K. S bratrem k sobě prý měli velmi blízko a ve všem si jako sourozenci pomáhali.

Byl na vině mikrospánek?

Mladík byl dle kamarádů milovníkem aut, které si sám i opravoval. Zřejmě i proto si zvolil jako svou práci povolání řidiče taxislužby. Všichni chlapce popisují jako velmi dobrosrdečného a pečlivého a nikdo nechápe, co se v osudný okamžik mohlo stát. „Musel asi usnout, dělal celou noc, nebo dostat smyk. Ta cesta je velmi nebezpečná, už tam bylo mnoho smrtelných nehod a neřeší se to,“ doplnil pro Nový čas další ze zdrojů.

Video  Kdy můžete a kdy nesmíte přecházet železniční přejezd?  - Videohub
Video se připravuje ...

margarete ( 29. listopadu 2022 13:52 )

To vypadá na sebevraždu. V tomto případě na rozšířenou.

zuzakirsch ( 29. listopadu 2022 01:23 )

Evidentně mikrospánek... Taxikáření je nebezpečné v tom, že nikdo nekontroluje pracovní dobu. A jsou zřejmě i tací, co jezdí i místo spaní.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání