Prorazil svodidla a spadl z mostu dolů na bok na silnici pod sebou! K děsivé nehodě vyjížděly složky integrovaného záchranného systému v sobotu v 1:00 v noci.„Kamion po nárazu začal hořet. Hasiči nasadili dva vodní proudy na uhašení plamenů, které se rozšířily jak na tahač, tak i na návěs převážející papír. Řidič kamionu byl vyproštěn a předán do péče záchranářů,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Posádka záchranářů, lékař a inspektor pečovali o 43letého řidiče kamionu, který utrpěl popáleniny horních končetin, dolních končetin a v oblasti trupu. Zajistili žilní vstup, podali léky na bolest a další medikaci. Následně jej transportovali do vinohradské nemocnice na ARO,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Požár se podařilo lokalizovat v 1:51 hodin, hasiči pak pomocí termokamery hledali skrytá ohniska a kamion ochlazovali. „Hasiči spolupracovali s Policií ČR a odstranili poškozené části kamionu i svodidel mimo profil komunikace. Kamion bude vyprošťovat specializovaná firma,“ dodal Kavka s tím, že příčinou požáru byla dopravní nehoda. Rozsah škod zjišťují policisté, stejně jako okolnosti a příčinu dopravní nehody.

Fotogalerie
29 fotografií