Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Letadlo narazilo do elektrického vedení: Vážně zranění cestující po 7 hodinách odvezli do špitálu

Aktualizováno -
28. listopadu 2022
10:20
Autor: ČTK - 
28. listopadu 2022
07:26

Malé letadlo narazilo v neděli večer v americkém státu Maryland do elektrického vedení, které bylo pod napětím. Kvůli této nehodě, při níž letadlo uvázlo v drátech, se bez dodávek proudu na několik hodin ocitlo asi 120 000 lidí, píše web stanice CNN.

Šéf záchranných složek v okrese Montgomery ležícím na severozápad od Washingtonu Scott Goldstein řekl, že v letadle cestovali dva muži, šedesátníci. V zaklíněném letadle strávili téměř sedm hodin, během nichž s nimi záchranáři při práci několikrát telefonovali.

Oba muži byli podle Goldsteina převezeni do nemocnice s vážnými zraněními a podchlazením.

Opravářské čety se při práci staraly o to, aby v blízkosti letadla neprocházel elektrický proud. Pomocí plošiny letadlo stabilizovali u sloupu vysokého napětí, pak z něj muže vyprostili a dopravili na zem.

Na jednom z videí zveřejněných na sociálních sítích je vidět, že letadlo Mooney M20J vězelo v drátech vysokého napětí blízko jednoho ze sloupů ve výšce asi 30 metrů.

Nehoda se stala ve městečku Gaithersburg, asi 30 kilometrů od Washingtonu. Podle dodavatelské společnosti Pepco bylo v ranních hodinách SEČ bez proudu už jen okolo tisíce lidí a kolem 9:00 SEČ už jen několik desítek.

V některých částech okresu Montgomery však nefungují semafory a školy dnes zůstanou zavřené.

Dvojice mužů v malém letadle mířila na letiště Montgomery County Airpark. Proč letadlo havarovalo, není zatím jasné. Rozhled pilota mohla nicméně zhoršit hustá mlha, která v oblasti komplikovala i záchranné práce, jelikož „všechno víc klouzalo a bylo nebezpečnější“ napsal list The New York Times s odvoláním na Goldsteina. Na vyprošťování se v jednu chvíli podílela až stovka příslušníků záchranných složek.

Video  Chelsey Sullenberger: Jak hrdina „Sully“ zázračně přistál na řece Hudson bez obětí na životech  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi