„Řidiče (40) pravděpodobně postihla náhlá zdravotní indispozice se ztrátou vědomí a došlo ke střetu osobního vozidla s jiným automobilem,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Pomoci vyjela v neděli krátce po 11. dopoledne lékařská rendez-vous a zdravotnický tým, vzlétl rovněž vrtulník letecké záchranné služby.

Řidič volva, který zkolaboval, přejel do protisměru a čelně se srazil s vozem Škoda Octavia. Nehoda se navíc stala poblíž železničního přejezdu a při srážce obou aut byly zničeny závory. Provoz na trati i na silnici II/483 musel být kvůli vyšetřování zastaven. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.

Zranění jsou vážná

„Muž po kolapsu utrpěl těžké zranění dolní končetiny a příznaky svědčily i o otřesu mozku,“ dodal Humpl. V autě s ním cestovaly další dvě osoby, i ty utrpěly zranění.

Také řidič z nabourané oktávky musel být převezen do nemocnice. „Druhý účastník nehody, který byl totožného věku, musel být ošetřen s poraněním hlavy a dolní části zad. Týmy jej zajistily krčním límcem a uložily do podtlakové matrace,“ dodal Humpl.

VIDEO: Děsivá nehoda v Opavě. Řidička projela „stopkou“, nabourala ji auta z každé strany.

Video
Video se připravuje ...

Děsivá nehoda v Opavě. Řidička projela „stopkou“, nabourala ji auta z každé strany. MP Opava

Fotogalerie
6 fotografií