Na Štědrý den, tedy za méně než měsíc, by herec Clarence Gilyard Jr. oslavil své 67. narozeniny. Bohužel se jich však nedožil, jak informovala nevadská univerzita, Vysoká škola výtvarných umění v Las Vegas, kde byl Gilyard profesorem filmu a divadla. Ta totiž jako první zveřejnila smutnou zprávu o jeho skonu. Nebyla uvedena žádná příčina smrti, a proto je jeho skon v poměrně nízkém věku pro všechny jeho příznivce, fanoušky i žáky velikým šokem. Údajně však zesnul "po dlouhé nemoci".

Gilyardova kariéra trvala více než 30 let ve filmu, televizi a divadle. Jeho první filmovou rolí byla role Sundowna v prvním Top Gunu, později zazářil ve vánočním akčňáku Smrtonosná past, kde ztvárnil počítačového hackera Thea. Zabydlel se v televizních projektech - řadu let se objevoval po boku Andyho Griffitha (†86) v právním dramatu Matlock, později s Chuckem Norrisem (82) v seriálu Walker, Texas Ranger. Jako sympatický Jimmy Trevette se těšil obrovské přízni diváků.

Clarence Gilyard Jr, se narodil v roce 1955 v Moses Lake ve Washingtonu, vystudoval střední školu v Kalifornii, a získal bakalářský titul v divadelním umění na California State University. Koncem 70. let se přestěhoval do Los Angeles, aby se zde mohl věnovat své herecké kariéře. Po Walkerovi, Texas Rangerovi, který natáčel až do roku 2005, se Gilyard vzdal kamer a rozhodl se věnovat převážně divadlu. Později se dal na učení herectví - a rozhodně patřil mezi oblíbené kantory.

„Jeho studenti jím byli hluboce inspirováni, stejně jako všichni, kteří ho znali. Měl mnoho mimořádných talentů a na univerzitě byl mimořádně známý díky své oddanosti výuce a svým profesionálním úspěchům,“ citoval vedení nevadské univerzity deník Deadline. „Jeho štědrost ducha byla bezmezná – byl vždy připraven přispět k projektům a představením, jakkoli to bylo možné. Na Clarence vzpomínáme s radostí a vděčností.“

Fotogalerie
24 fotografií