Spisovatelka a autorka úspěšného blogu o vaření Julie Powellová (†49) patřila mezi vyhledávané foodbloggerky. Těšila se dokonce takové popularitě, že se její autobiografická kniha stala předlohou pro film Julie a Julia z roku 2008. V tom si hlavní dvě role zahrály Meryl Streepová (73) a Amy Adamsová (48). Žádný další román ale tato žena již nenapíše, jelikož 26. října zesnula. 

O jejím skonu až několik dní poté, co se z tragické zprávy vzpamatoval, informoval její manžel Eric. Rovněž uvedl, co bylo příčinou jejího náhlého úmrtí v takto nízkém věku - prý k němu došlo v důsledku srdeční arytmie, kterou spisovatelka trpěla.

Powellová se na prahu třicítky rozhodla, že za jediný rok uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky Mastering The Art Of Frech Cooking (Umění francouzské kuchyně), kterou v roce 1961 napsala Julia Childová. O svých ne vždy vydařených kuchařských pokusech v malém bytě tehdy začala psát blog, úspěšný příběh později vyšel knižně a stal se i předlohou pro film, jenž zabodoval u široké masy diváctva. Streepová navíc za roli kuchařky Childové ve filmu získala Zlatý glóbus.

„Její psaní bylo tak svěží, energické - někdy až drsné! - a tak nádherně nevázané na žádnou tradici... Internet zdemokratizoval psaní o jídle a Julie byla prvním výrazným hlasem nové školy,“ napsala o Powellové v reakci na její úmrtí novinářka Amanda Hesserová pro deník The New York Times. Ve slavné knize Powellová totiž oslovila generaci X, která, stejně jako ona, hledá často smysl života - a ona jej našla právě díky vaření a psaní.

Fotogalerie
20 fotografií