Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C

Melissu unesli jako dítě: Díky testům DNA se po 50 letech opět setkala s rodinou

Autor: ČTK - 
29. listopadu 2022
21:20

Američanka, která byla více než 50 let pohřešována poté, co byla unesena jako dítě, byla nalezena díky testu DNA a opět se setkala se svou rodinou. S odvoláním na oznámení rodiny o tom informují americká média.

Melisse Highsmithové bylo 22 měsíců, když ji v texaském Fort Worthu v roce 1971 zřejmě unesla její chůva. Rodina po ztracené dceři roky pátrala neúspěšně, nakonec ji našla díky shodě v testu DNA od společnosti 23andMe. Žena, jíž je nyní 53 let, byla nalezena ve Fort Worthu, kde žila jako Melanie Waldenová. O tom, že byla obětí únosu, neměla tušení. Nyní si plánuje jméno změnit na Melissa, jak ji pojmenovali rodiče.

Unesla ji chůva

Ženina matka Alta Apantencová chůvu najala přes inzerát v novinách v srpnu 1971. Chůva slíbila, že se o dítě postará u sebe doma, s dítětem ale zmizela. Po dceři pak rodina spolu s policií pátrala desítky let. Ještě v září ji hledala v Jižní Karolíně poté, co obdržela anonymní zprávu, že tam byla Highsmithová spatřena.

Rodina se se ztracenou dcerou snažila komunikovat přes facebook. Žena, která ale do té doby neměla tušení, že byla jako dítě unesena, si myslela, že jde o podvod. K průlomu došlo 6. listopadu, kdy test DNA od 23andMe spojil děti Highsmithové s její biologickou rodinou.

Pomohl test DNA

„Melissu jsme našli čistě díky DNA,“ napsala rodina v příspěvku na facebooku. „Ne kvůli jakémukoli zapojení policie nebo FBI, podcastům, anebo dokonce soukromému vyšetřování či spekulacím naší rodiny,“ dodala.

Highsmithová se se svými rodiči setkala minulý týden. Rodina uvedla, že se následně podrobila dodatečným oficiálním testům DNA a čeká na výsledky.

Highsmithová řekla, že se zeptala ženy, která ji vychovávala, zda jí nechce něco říct, načež jí potvrdila, že je unesená Melissa.

Přestože je případ únosu již dávno promlčen, policie ve Fort Worthu uvedla, že bude ve vyšetřování pokračovat, aby zjistila, co se skutečně stalo.

Rodina se mezitím snaží dohnat ztracený čas. Sestry Highsmithové listu The Washington Post sdělily, že nalezená sestra plánuje uspořádat druhou svatbu se svým manželem, aby ji její otec mohl dovést k oltáři.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání