Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 12°C

Největší idioti na českých silnicích: Chodec sanitku „vyfakoval“, řidič rovnou vybrzdil

 • Autor: VaB - 
  30. 10. 2022
  05:00

  Ohleduplnost. To je pro mnoho řidičů ale i chodců skoro až sprosté slovo. Bohužel s takovýmito ignoranty se často setkávají i členové integrovaného záchranného systému. Vybržďování sanitky a zdržování nebo zneužívání záchranné uličky bohužel nejsou ničím výjimečné jevy. Předvést se umí i pěší, jako třeba nechvalně proslulý chodec, který nejprve zdržel sanitku s pacientem a její posádku navíc ještě poslal tam, kam slunce nesvítí.

 • 1.Idiot zdržel sanitku

  Není to tak dávno, co houkající sanitku spěchající do jedné z pražských nemocnic zbrzdil neohleduplný a naprosto arogantní chodec. Staršímu muži s koženou brašnou bylo úplně ukradené, že záchranáři spěchají s pacientem.

  Ačkoliv sanitka houkala už dlouho dopředu, nebál se vlézt na Palackého náměstí na koleje a pomalou chůzí obcházel tramvaj stojící v zatáčce. Do Všeobecné fakultní nemocnice totiž sanitky často jezdí právě po kolejích, díky tomu si zkrátí dojezdový čas.

  Tento pán jim cestu moc neusnadnil. Nejenom že je zdržel, museli kvůli němu i zastavit. Na „rozloučenou“ pak dvoučlenné posádce ukázal vztyčený prostředníček. Záchranáři přitom spěchali člověkem, co se dusil.

  Video  Sanitka vezla pacienta do nemocnice. Cestu jí zastoupil prošedivělý muž, který zcela ignoroval houkání. Na řidiče sanitky ještě vztyčil prostředníček!  - Facebook Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje
  Video se připravuje ...

 • 2.Najížděl a vybržďoval

  S agresivním chováním se loni na začátku března setkali i zdravotníci vězeňské služby. Po dálnici D1 spěchali do nemocnice s nemocným vězněm, jeli na majáky.

  Vyhlídl si je ale řidič stříbrné octavie, sanitku dojel a dožadoval se uvolnění cesty. Sanitka to ale udělat nemohla, z taktických důvodů to nešlo. Podobně by se totiž mohl chovat kdokoliv, kdo by chtěl vězně osvobodit.

  „Hazardérovi došla trpělivost a začal sanitku nebezpečně podjíždět zprava. Zrovna ve chvíli, kdy v tomto pruhu jelo nákladní vozidlo. Přesto se šoférovi riskantní myškou podařilo před ně dostat, a jako bonus ukázal strážným v ochranných oblecích vztyčený prostředníček,“ popsal mluvčí policie Petr Vala. Tomu ale nebyl konec, šofér sanitku předjel a dupl na brzdu, čímž ji vybrzdil. Pohotovou reakcí řidiče vězeňské služby naštěstí nedošlo k tragédii.

  Video  Agresivní řidič vybržďoval sanitku na dálnici D1.  - Policie ČR
  Video se připravuje ...

 • 3.Ohrozil pacienta, na sanitku plival

  Podobně šílené událost se stala v červenci roku 2012 na pražském Proseku. Řidič mercedesu tady začal agresivně vybržďovat sanitku společně s autem lékaře. Spěchaly přitom do nemocnice, použily k tomu logicky i sirénu a majáky.

  Šofér zničehonic vjel přímo do cesty doktorskému vozidlu, za kterým jela sanitka. Oba řidiči museli rychle reagovat a prudce brzdit. Sanitce se pak podaří projet, doktorský vůz ale musí zastavit, agresivní řidič ho nechtěl pustit dál.

  Na záchranáře z okénka pak zběsile gestikuloval, nadával, a dokonce na ně i plivl. Řidiče pak řešil správní orgán.

  Video  Řidič v roce 2012 agresivně vybržďoval sanitku  - Záchranná služba Praha
  Video se připravuje ...

 • 4.Zneužívání uličky

  Není to ale jenom vybržďování nebo najíždění. Často řidiči zneužívají záchranářskou uličku. Ta se ve většině případů vytváří na dálnicích, vozidla z levého a pravého pruhu najedou ke kraji a tím se vytvoří dostatečně široký pruh na to, aby jím projela sanitka, policisté nebo i hasiči s těžkou a širokou technikou.

  Objevují se i řidiči, kteří této situace zneužijí. Jako například předloni v lednu na dálnici D8. Tenkrát tady dálnici na Prahu zablokovala nehoda dvou kamionů. Mladý řidič octavie ale místo toho, aby počkal, tak uličkou jel dopředu.

  Zřejmě mu to ale nebylo moc platné, protože přes nehodu stejně nemohl projet. Mohl tak ale ohrozit řidiče záchranných vozidel, kteří by se mohli protisměrem vracet zpět na sjezd. „Je to velice nebezpečné a bezohledné,“ popsal tehdy chování šoféra dopravní expert z Platformy VIZE 0 Roman Budský.

  Video  Řidič zneužívali záchrannou uličku na dálnici D8.  - Facebook Dálnice D8
  Video se připravuje ...

 • 5.Neprojeli

  V září roku 2020 spěchali jihomoravští hasiči k nehodě na dálnici D2. Opět byla vytvořena naprosto ukázková záchranná ulička. Řidiči vzorně čekali na krajích. Až tedy na jednoho z nich – řidiče cisterny. Podle videa by měl okamžitě vrátit řidičský průkaz.

  Místo toho, aby stál jako ostatní, tak jel záchrannou uličkou. Za ním se přiřítila hasičská cisterna spěchající na místo. Jenže tento bezohledný řidič je zdržel. „Co máme k tomu dodat? Myslím, že další komentář netřeba,“ řekl tehdy mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

  Podobně tomu bylo 18. října letošního roku v Karlových Varech. Několik jednotek hasičů vyjíždělo k nehodě dodávky, auta a motorky s jednou zraněnou osobou. „Z pěti vyslaných hasičských aut se na místo události dostaly pouze dvě,“ popsali hasiči.

  A důvod? Jednoduchý. Tentokrát ulička chyběla, řidiči se na to prachsprostě vykašlali. „Průtah byl beznadějně ucpaný a nebylo možné projet. V těchto místech na průtahu městem není snadné tuto uličku vytvořit, chybí dostatečně široké odstavné pruhy za krajnicí. A právě proto je nutné, aby řidiči ve chvíli, kdy dojíždí kolonu na průtahu, tak aby dostatečně včas zareagovali a správně zastavili vozidla tak, aby bylo možné projet,“ dodali k tomu.

  Video  Kamion bránil hasičům při jejich záshau na dálnici.  - HZS JMK
  Video se připravuje ...

 • 6.Galerie

Radka Křížová ( 30. října 2022 10:23 )

Jo Havel a jeho láska zvítězí....a poradne zákony v pr....Syn jezdí u sanitky a jeden den by stačil na román.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání