Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Christian B. podezřelý z únosu Maddie: Obvinili ho!

Autor: ČTK - 
11. října 2022
18:17

Státní zastupitelství v německém Braunschweigu oznámilo, že obžalovalo 45letého Němce z několika sexuálních deliktů, které podle nich spáchal v Portugalsku mezi lety 2000 a 2017, napsala agentura Reuters. Muž je také podezřelým v případu zmizení tříleté britské dívky Madeleine McCannové, která byla unesena z pokoje prázdninové vilky v portugalském přímořském letovisku Algarve v roce 2007.

"Podezřelého jsme obžalovali ve třech bodech znásilnění a dvou bodech sexuálního zneužití nezletilých," uvedla německá prokuratura, která dodala, že vyšetřování v případu zmizelé Madeleine pokračuje, ale zatím není možné poskytnout detailnější informace o jeho průběhu.

Podezřelým je Christian Brückner, který je vězněný v Německu za znásilnění a oloupení 72leté Američanky v téže části portugalského regionu Algarve, kde zmizela i Madeleine. Brückner vinu či podíl v případu Madeleine popřel.

Kauza Madeleine McCannové je nejznámějším případem zmizení dítěte z poslední doby. Portugalská a později i britská policie pracovaly s různými verzemi případu včetně únosu, nehody či vraždy. Podezřelými byli po nějakou dobu v průběhu vyšetřování i dívčini rodiče nebo tehdy čtyřiatřicetiletý Robert Murat, který bydlel nedaleko apartmánu McCannových.

EMBED_OFF

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud