Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Známého herce z československé pohádky smetl řidič osobáku: Nutně potřebuje dárce krve!

Autor: rix - 
20. srpna 2022
13:30

V úterý odpoledne na Slovensku havaroval v Levickém okrese mezi Šahami a Preseľanami nad Ipľom bývalý slovenský moderátor, herec a pokerový hráč Dag Palovič (47). Jeho zranění jsou velmi vážná a v současné době nutně potřebuje dárce krve. I přes strašlivou nehodu, kdy do jeho motorky zezadu narazil automobil, bojuje statečně o život. 

„Zraněného muže záchranáři ošetřili, vzhledem k těžkým zraněním ho museli uvést do umělého spánku,“ uvedla k neštěstí mluvčí operačního střediska záchranné zdravotnické služby Alena Krčová. Při převozu trpěl Palovič častými poruchami vědomí a jeho zranění jsou údajně stále velmi vážná.

I proto se na Instagramu s odkazem na nemocnici s prosbami o pomoc ozvala herečka Dominika Kavaschová. Palovič nutně potřebuje dárce krve. „Jedná se o krev typu 0 negativ,“ upozornila. „Jestliže znáte nějaké dárce anebo byste mohli prosbu přesdílet v médiích, byla by to momentálně možnost, jak Dagovi pomoci,“ naléhala herečka. Napsal o tom slovenský server topky.sk.

Jak již dříve deník Blesk informoval, v souvislosti se strašlivou nehodou započali slovenští policisté vyšetřování. „V dané věci bylo zahájeno trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví,“ uvedli strážci zákona. „Řidič vozu Opel Astra pravděpodobně nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího motocyklu Yamaha,“ sdělila pro TV JOJ mluvčí Krajského ředitelství policejního sboru v Nitře Viktória Borloková

Dag Palovič odstartoval svou kariéru jako dětský herec například v pohádkách Král Drozdí brada či Lampáš malého plavčíka. V devadesátých letech působil hlavně jako moderátor, hrál profesionálně poker a v současnosti se věnoval psaní knih a mentorskému koučování.

Video  K nehodě bývalého slovenského moderátora došlo v úterý 9. 8. 2022.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

 

pajato73 ( 25. srpna 2022 14:52 )

ja mam 0- , ale nevim, jak to zaridit

kralovna-vsech-mori ( 20. srpna 2022 15:30 )

Nedělejte z toho komedii. Nulky je všude dost.
Jemu přeji ať to zvládne.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání