Sobota 8. října 2022
Svátek slaví Věra, zítra Štefan / Sára
Polojasno 19°C

Tragický útok v kábulské mešitě: Zemřelo přes 20 lidí, jsou desítky zraněných!

Autor: ČTK - 
18. srpna 2022
09:45

Nejméně 21 lidí zahynulo a 33 dalších utrpělo zranění ve středu večer při pumovém útoku v kábulské mešitě. O nové bilanci informovala policie, kterou citovala agentura Reuters. Mezi zraněnými jsou i děti a bilance může i nadále stoupat.

Silný výbuch mešitou otřásl v době večerních modliteb. Exploze byla slyšet v širokém okolí mešity, stojící v severní části Kábulu. Tlaková vlna rozbila okna sousedních budov. Podle očitých svědků byl pachatelem sebevražedný útočník. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Jde o další ze série útoků, které zemi sužují rok poté, co moc převzalo povstalecké hnutí Tálibán. Za řadu z nich je zodpovědná místní odnož radikální organizace Islámský stát (IS), která se zaměřuje na cíle spojené s Tálibánem i na civilisty.

Minulý týden se IS přihlásil k zodpovědnosti za smrt význačného duchovního z řad Tálibánu, který byl zabit ve svém náboženském středisku v Kábulu.

Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid útoky odsoudil a prohlásil, že „pachatelé podobných zločinů budou brzy pohnáni před spravedlnost a potrestáni“.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání