Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Tereza H. (26) vypráví na instagramu svůj příběh: Může to být hodně nebezpečné, míní psycholožka

Autor: rc - 
1. července 2022
05:00

Čtyři dlouhé roky strávila Tereza H. (26) v pákistánském vězení. Rodačku z Uherského Hradiště zadrželi celníci na letišti v Láhauru. V zavazadle převážela téměř devět kilogramů heroinu. Loni v listopadu byla Češka po osvobozujícím verdiktu propuštěna na svobodu a mohla se vrátit domů. Po návratu se na chvíli uzavřela před světem. Nyní se ale rozhodla sdílet své vzpomínky na Pákistán a na vše, co prožila v base, na instagramu. Psycholožka Markéta Čermáková z NEO Centra pro Blesk.cz uvedla, že se může jednat o formu terapie, která však může mít i negativní důsledky. Proč?

Příběh Terezy H. zná celé Češko. Dnes šestadvacetiletá blondýnka skončila v pákistánském vězení poté, co se měla údajně pokusit v roce 2019 převézt z Láhauru do Spojených arabských emirátů velké množství heroinu. Putovala tak do tamní vazby a o víc než rok později byla odsouzena na osm let a osm měsíců ve vězení.

Rodačka z Uherského Hradiště ale bojovala za svou nevinu a po čtyřech letech si vyslechla osvobozující rozsudek a vrátila se do Česka. Týdny se však držela v ústraní a nakonec si založila účet na instagramu, kde ji už sleduje přes 17 tisíc lidí. Na sociální síti sdílí vzpomínky, fotografie a dělí se s lidmi o to, co prožila. Právě otevírání se cizím lidem na instagramu však může být podle psycholožky dvousečný meč.

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus
Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Blesk.cz

Vyzkoušet za 1 Kč

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání