Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Syn (37) ve Vysokém Mýtě zavraždil matku (†66): Sám se udal na policii, cestou si koupil pivo

Policisté zadrželi podezřelého z brutální vraždy: Muž ve Vysokém Mýtě měl zabít starší ženu (†66) - ilustrace.
Policisté zadrželi podezřelého z brutální vraždy: Muž ve Vysokém Mýtě měl zabít starší ženu (†66) - ilustrace.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Aktualizováno -
1. dubna 2022
12:56
Autor: ČTK - 
31. března 2022
11:48

Policie obvinila sedmatřicetiletého muže z vraždy jeho šestašedesátileté matky. Ubodal ji ve středu ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku. Hrozí mu deset až 18 let ve vězení. Obviněný je stíhaný vazebně. Novinářům to řekl vedoucí odboru obecné kriminality Milan Šimek.

Muž byl podle policie asi rok bez práce, dlouhodobě žil s matkou, nebyl ženatý, neměl děti. S matkou se hádali, protože ztratil práci a nepřispíval na domácnost. Spory se vyhrotily ve středu odpoledne. Syn matku pobodal nožem, zranění byla vážná a žena nepřežila. Muž se následně pokusil o sebevraždu, bodl se několikrát do břicha. Pak odešel z místa vraždy a šel se udat na policii.

„Muž se k činu doznal. Do budoucna nelze vyloučit zpřísnění právní kvalifikace. Muž zatím nebyl trestán,“ řekl vyšetřoval František Vychytil. Zpřísnění právní kvalifikace by mohlo nastat, pokud by se při vyšetřování například zjistilo, že obviněný jednal úmyslně a na vraždu se připravoval.

Cestou na policii si muž koupil plechovku piva, kterou vypil a následně na policejní stanici řekl, co se stalo. Jeho zdravotní stav se ale zhoršoval, policisté ho ošetřili, zavolali záchrannou službu, která ho odvezla do nemocnice. Muž tam podstoupil operaci.

Mezitím volala na linku 158 dcera zavražděné ženy, že je matka mrtvá, že ji někdo zabil. Muže operovali v Pardubické nemocnici. Když se jeho stav zlepšil, policie ho vyslechla. Soudce z Ústí nad Orlicí potvrdil vazební stíhání, stání se uskutečnilo neobvykle v nemocnici. Obviněný pak putoval do vazební věznice.

„Vazební věznice jsou na to zařízené, mají zdravotnický personál, následnou péči tam mohou poskytovat,“ řekl Šimek.

Letos je to první případ vraždy v Pardubickém kraji. V lednu policie vyšetřovala pokus o vraždu nezletilce, obvinila z něho pětatřicetiletou ženu z Pardubic, která odložila svoji novorozenou holčičku do kontejneru. Dívku se podařilo zachránit, i když byla silně podchlazená. Obžaloba zatím vznesená nebyla, uvedl Šimek.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání