Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Srdcervoucí chvíle na pohřbu ukrajinského kapitána Sidorova (†35): Vdova Natalia přinesla jejich miminko!

Autor: rix - 
23. února 2022
11:02

Pláč a velká vlna smutku. Tak by se dala popsat nálada na pohřbu Antona Sidorova, ukrajinského kapitána, který padl při ostřelování Donbasu ruskými jednotkami. Tragédie je o to horší, že po něm zůstala manželka Natalia se šestiměsíční dcerkou. Ta na pohřbu manžela jen těžko skrývala svůj obrovský žal. Na rukou držela miminko, které vinou krize na Ukrajině přišlo o tatínka. 

Rakev zemřelého vojáka přivezli ke kostelu v centru Kyjeva v armádním vozidle. Zdrcená vdova Natalia pak vedla smuteční hosty při emotivním obřadu. Na rukou nesla jejich šestiměsíční dcerku. Samotný Sidorov měl tři děti, žádné z nich už po víkendové přestřelce s ruskými jednotkami neobejme. 

Jak uvedl deník Mirror, smutnil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Zpravodajský důstojník kapitán Anton Sidorov zemřel v důsledku ostřelování z dělostřeleckých zbraní, což je zakázáno Minskými dohodami,“ zdůraznil prezident. 

Pohřbu se účastnily desítky důstojníkových kolegů a přátel. Svírali trsy rudých růží a nesli zapálené svíčky, přičemž poslouchali zpívající sbor. Většina lidí na místě se utápěla v slzách. Po bohoslužbě jeho rakev vyneslo z kostela osm vojáků. Poté byl hrdina opatrně uložen do vojenského vozidla a odvezen na místní hřbitov k soukromému pohřbu.

Plakal i tvrďák Kličko

Jak již dříve deník Blesk informoval, na pohřbu truchlil i současný starosta Kyjeva a boxerský šampion Vitalij Kličko. „Od prvních dnů ruské agrese bránil územní celistvost a nezávislost Ukrajiny na východě našeho státu,“ vzpomínal zdrcený Kličko na Sidorova, který padl u obce Novoluhansk. 

„Zemřel při ostřelování ilegálními ozbrojenými skupinami a ruskými okupačními silami na Donbasu,“ potvrdil starosta hlavního města smutný fakt. Kličko vyjádřil svou lítost a zdůraznil, že město pomůže jak dětem zesnulého kapitána, tak i jeho ovdovělé ženě. „Byl to opravdový obránce Ukrajiny,“ dodal.

Krize na Ukrajině

Situace mezi Ruskem a Ukrajinou se vyostřuje poté, co ruský prezident Vladimir Putin uznal svrchovanost separatistickým regionům na východě Ukrajiny. Současně nasadil ruské vojáky na území separatistů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že povolá část vojáků v záloze na mimořádné cvičení. 

Video  Prezident Ukrajiny: Nikoho se nebojíme! Zelenskyj chce s Kremlem utnout diplomatické vztahy  - Blesk TV, reuters
Video se připravuje ...

jajas ( 23. února 2022 21:09 )

Války jsou na howno..proč hned sřílet lidi? Pokud je to tak nutné, měli by proti sobě se zbraní stát ti, kteří to všechno vymysleli, řídí a vydávají rozkazy....

trintin ( 23. února 2022 20:10 )

zemřel v důsledku ostřelování z dělostřeleckých zbraní, což je zakázáno?? K čemu vám potom bude ta česká dělostřelecká munice?

jarmusch ( 23. února 2022 15:43 )

Já tedy nevím, ale ani na jediný fotce nevidím nikoho plakat, asi nebyl tolik oblíbený.

fido2 ( 23. února 2022 13:27 )

Že by nikoho pan kapitán sám nikoho nezastřelil? Třeba vdovy brečely i na druhé straně...

zada ( 23. února 2022 13:19 )

Ještě poznámka..jak u toho brečí kličko, tak ten kapitán byl asi pěknej "vykuk".

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání