Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Zloděj ukradl v Jihlavě dva telefony, na útěku mu vypadl ten jeho: Když si pro něj přišel, sebrali ho policisté

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: VaB - 
25. ledna 2022
15:46

Lehce kuriózní případ vyřešili, nutno podotknout, že s vydatnou pomocí pachatele, policisté z Jihlavy. Zloděj totiž při krádeži dvou telefonů vytratil ten svůj. Pak na něj zavolal s tím, že by si mobil rád vyzvedl. Byť se snažil policisty obalamutit, že on zlodějem není, nevyšlo mu to. Recidivista putoval rovnou do vězení. 

Ke krádeži došlo v Jihlavě v tamním obchodním centru 18. ledna ráno. Tehdy ještě neznámý pachatel ukradl dva telefony v hodně šesti tisíc, přeskočil prostor kolem pokladen a utekl. Policisté po muži začali okamžitě pátrat, mezitím v obchodě zajistili mobilní telefon.

Jak pak zjistili, zlodějíčkovi na útěku vypadl z kapsy. Při krádeži na místě paradoxně vytratil ten svůj. „Na telefon jeho majitel následně zavolal a chtěl ho vrátit. Když přišel do obchodu, měl už na sobě jiné oblečení a snažil se spojitost s krádeží popřít, policistům bylo už ale zřejmé, že se jedná o muže podezřelého z krádeže. Zadrželi ho a odvezli na policejní oddělení,“ popsala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Ke smůle pachatele policisté zjistili, že to není poprvé, co v nákupním centru kradl. Naposledy v půlce ledna, před tím na konci prosince. „V obou těchto případech se jeho cílem staly rovněž mobilní telefony a způsobil při krádežích škodu přes šest tisíc korun. Odcizené mobilní telefony muž po krádeži prodával a peníze používal pro svoji potřebu,“ dodala Kroutilová.

„Na základě shromážděných důkazů jsme sdělili osmadvacetiletému muži z Jihlavska podezření ze spáchání trestného činu krádeže,“ řekl policista Radim Novák. Podezřelým je recidivista, který je do příštího roku ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Minulý rok byl souzen dvakrát. Třešničkou na dortu je fakt, že na něj byl vydán příkaz k zatčení. A tak po krátkém pobytu v policejní cele zamířil do té vězeňské. Za krádeže mu hrozí až tři roky vězení.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud