Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Stačilo pár sekund a byli by mrtví! Policista promluvil o záchraně pilota z vraku letadla, který rozdrtil vlak

Autor: rc - 
15. ledna 2022
06:05

Pouhé sekundy dělily pilota malého letounu od jisté smrti. Muž musel v neděli odpoledne nouzově přistát na kolejích v Los Angeles. K vraku letounu se rychle blížil vlak. Přítomní policisté neváhali a utíkali muži ihned na pomoc. Jedním z nich byl Robert Sherock, který popsal, co se na místě stalo. Hrdina, jenž slouží u losangeleské policie, nemyslel na vlastní život, ale pouze na bezpečí zraněného pilota.

Šokující video bylo natočeno v neděli v odpoledních hodinách ve čtvrti Pacoima v Los Angeles. Pilot malého letounu Cessna 172 musel nouzově přistát. Stroj dosedl na železniční koleje a z jednomotorového letadla zbyl jen vrak. Podle informací britského deníku Daily Mail se letoun dostal do problému pouhých dvacet minut od vzletu.

Prostě jsme ho vytrhli

Pilotovi přispěchali na pomoc policisté, kteří se rychle dostali na místo. Jedním z nich byl Robert Sherock, jenž v rozhovoru uvedl, že se vůbec nebál o svou bezpečnost, ačkoliv byl v ohrožení on i jeho parťák. „Opravdu jsem se bál o toho pilota a o to, co se mu stane, když ho nedostaneme ven. Vlak se stále blížil,“ popsal dramatické chvíle s tím, že v tu chvíli mu na mysl nepřišlo vůbec nic dalšího.

Zároveň dodal, že jeho kolega prý slyšel v jeho hlase naprosté zoufalství, když ho prosil, aby mu pomohl zachránit pilota, ačkoliv zbývalo pár sekund do příjezdu vlaku na místo nehody. „Prostě jsme ho odtamtud vytrhli a zbytek je historie,“ popsal chvíli, kdy se z nich stali hrdinové. Jejich heroickou záchranu zachytily kamery.

Neuvěřitelné načasování

Policista si prý smrtelné nebezpečí, jemuž všichni tři čelili, uvědomil až tehdy, když viděl záznam z kamery. „Načasování bylo prostě neuvěřitelné,“ uzavřel. Pouhých šest sekund poté, co pilota vytáhli z vraku, tamtudy prosvištěl vlak a trosky letadla smetl.

Pilot skončil v nemocnici. Na záznamu je vidět, jak mu z hlavy teče krev a nemůže chodit. Byl převezen do nemocnice, ovšem není jasné, zdali jsou jeho zranění vážná.

Pozor, video a galerie jsou naturalistické povahy!

Video Děsivé video ze záchrany pilota v Los Angeles. - LAPD Headquarters

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání