Středa 26. ledna 2022
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Letecká nehoda v Rusku si vyžádala čtyři mrtvé. Po tvrdém nouzovém přistání se dalších 12 zranilo

Autor: ČTK, for - 
12. září 2021
21:41

Nejméně čtyři lidé přišli v neděli na jihu asijské části Ruska o život při tvrdém nouzovém přistání letounu L-410 se 16 lidmi na palubě. Zbylých 12 osob utrpělo různě závažná poranění. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na údaje poskytnuté různými zdroji.

Informace o události, přicházející postupně, se liší. Zatím poslední zprávy hovoří o tom, že při neštěstí zahynuli buď oba piloti a dva cestující, anebo jeden pilot a tři pasažéři - dva muži a žena. Podle prvních údajů přežili všichni lidé na palubě.

Letoun L-410 společnosti Aeroservis letící z Irkutsku do asi 500 kilometrů vzdálené obce Kazačinskoje ve večerních hodinách tvrdě přistál asi čtyři kilometry od místního letiště. Stalo se to při druhém pokusu o přistání. Pokud jde o příčiny nehody, zatím existuje více verzí, nejčastěji je zmiňována chyba pilota za mlhy nebo selhání motorů.

Podle sdělení lékařů záchranné služby, kteří se na místo dostali jako první, se pět cestujících dostalo ze zdemolovaného trupu stroje samo, ostatní lidé potřebují pomoc s vyproštěním. Některé zdroje tvrdily, že letoun po dopadu začal hořet, další to ale následně popřely. Gubernátor Irkutské oblasti Igor Kobzev nakonec TASSu řekl, že vrak leží ve vodě.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa