Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Jiřímu (90) s těžkým covidem zachránilo život parte: Doma ležel 4 dny bez pomoci

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: ZZS Praha)
Autor: jel - 
13. ledna 2022
10:42

Výtvarník Jiří z Českomoravské vrchoviny se nakazil koronavirem. Jeho zdravotní stav se natolik zhoršil, že nebyl ani schopen si přivolat pomoc. Naštěstí všímavý kamarád postřehl, že si důchodce nevyzvedl poštu, a tak zalarmoval policisty, kteří bezmocnému seniorovi zachránili život. 

O případu informoval server Novinky.cz. Ten uvedl, že jednoho dne vhodili známí seniorovi do schránky parte nedávno zesnulého přítele. Když si jej muž ale nevyzvedl, začalo to být jednomu z jeho kamarádů podezřelé. Poté, co zjistil, že nikdo ze známých nemá informace, co by Jiřímu mohlo být, zavolal policii.

Kriminalisté byt otevřeli a našli Jiřího ve vážném stavu. Kvůli koronavirovému zápalu plic si nezvládl ani přivolat pomoc. V posteli takto ležel už čtvrtý den. Skončil v nemocnici v Litomyšli na plicním ventilátoru a lékaři mu příliš šancí nedávali. „Je to ale bojovník a překvapivě se dostal z nejhoršího,“ uvedl pro Novinky jeden z Jiřího kamarádů.

sorgedoktor ( 13. ledna 2022 11:29 )

Byly doby, ze exiastovaly tak zvane hlidky Cervewneho Krize, to uz je zrejme davni peyc. Stgyri lide nemaji zadne socialni kontakty, ktere by se s nimi prav. stykkaly...To je dusledek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání