Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Drogový boss Pablo Escobar si liboval v luxusu: Špinavé peníze utrácel za přepychová sídla

Autor: jel - 
10. ledna 2022
05:00

Narkobaron Pablo Escobar byl roky hlavou medellínského drogového kartelu. Kokainový král, jak se mu někdy přezdívalo, svými kšefty vydělal obrovské množství špinavých peněz. Časopis Forbes ho dokonce zařadil na žebříček nejbohatších lidí planety. Jeho majetek se odhadoval v přepočtu na více než 600 miliard korun. Escobar své peníze rád utrácel a vlastnil hned několik luxusních sídel.

Velkou část svého života žil drogový boss v takzvané budově Monaka. Ta se nacházela na jeho pozemku Hacienda Napoles, který měl rozlohu více než 22 kilometrů čtverečních. 

Na rozsáhlé parcele se mimo jiné nacházelo šest bazénů, zoo s exotickými zvířaty, a dokonce soukromá korida na býčí zápasy. Dále se zde nalézalo letiště s hangáry nebo závodní dráha. Po Escobarově smrti bylo jeho bývalé přepychové sídlo přeměněno na zábavní park.

Jeden dům však Escobarovi rozhodně nestačil, kromě Hacienda Napoles měl ještě několik dalších domů. Jeden z nich se nacházel v Mexiku v resortu Tulum. Jedná se o místo s nádhernými písčitými plážemi a jasně modrým mořem. Bývalé narkobaronovo prázdninové sídlo dlouhá léta chátralo. V roce 2012 jej však koupil obchodník a proměnil ho na luxusní hotel. 

Miami Beach je odjakživa sídlem celebrit, politiků, slavných sportovců, kokainový král proto zatoužil mít dům i v tomto místě. V současné době už však v Miami není po Escobarovi ani památky. Jeho dům byl v roce 2016 srovnán se zemí a pozemek byl o tři roky později prodán.

Kromě toho všeho Escobar v roce 1991 usoudil, že se za určitých podmínek bude muset úřadům vydat. Postavil si proto luxusní vězení, kterému se říkalo La katedral neboli katedrála. Uvnitř se nacházel bar, diskotéka, sauna, posilovna i kulečníková místnost. Ve vlastním vězení vydržel Escobar pouhý rok.

Video  Pablo Escobar  - Videohub
Video se připravuje ...

 

 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud