Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Babička Terezy (25) o jejím návratu do Čech: Rádi bychom ji měli doma na Vánoce

Autor: rix - 
21. prosince 2021
11:39

Kde se nachází Tereza H.? Když od pákistánských celníků zaznělo, že měla Češka po zproštění viny za pašování heroinu opustit Pákistán, rozhodla se uvést věci na pravou míru její babička. Podle ní Tereza do vlasti zatím nepřicestovala.

„Terezka v Česku není,“ uvedla jasně její babička pro server Život v Česku. „Rádi bychom ji měli doma na Vánoce,“ posteskla si s tím, že do země se má mladá Češka vrátit až v lednu.

Slova o tajné operaci

Nad utajovanými okolnostmi současné Tereziny situace i nad místem jejího pobytu visí řada otazníků. Jak uvedl bezpečnostní expert Andor Šándor, Tereza mohla Pákistán klidně již opustit. „Je možné, že občanka Tereza H. opustila Pákistán na náhradní doklady, které jí vystavil zastupitelský úřad,“ spekuloval. 

Šándor vyjádřil podezření, že se Češka mohla dostat ze země po svých, tedy pozemním hraničním přechodem. „Neznám úplně tu situaci, ale někdo z našich složek jí mohl pomoci,“ vysvětlil. 

O utajované akci se zmiňuje také další muž. „Celá akce, která souvisí s její osobou, je z bezpečnostních důvodů utajená a řada lidí v této věci prostě neposkytovala a neposkytuje žádné informace,“ řekl pro tn.cz europoslanec Tomáš Zdechovský, který se v Terezině kauze rovněž angažuje.

Zmýlili se celníci?

Situace kolem Terezy H. nabrala na obrátkách v pondělí, když se ukázalo, že mohla opustit zemi. „Dnes u soudu pronesl právní zástupce celníků Ali Aftab šokující tvrzení. Podle něj Tereza opustila zemi,“ uvedl v pondělí pákistánský zdroj Blesku.

Ministerstvo zahraničí návrat Terezy do Česka komentovat odmítlo. „Informaci o tom, že by česká občanka Pákistán opustila, potvrdit nemůžeme. Platí, že s ohledem na přání rodiny i bezpečnost naší občanky nebudeme k případu sdělovat konkrétní informace, které se týkají jejího přesunu do ČR,“ uvedl jeho mluvčí Jakub Augusta.

Alena Hudecko ( 23. prosince 2021 16:40 )

Přeji Tereze i celé rodině krásné vánoce, pokud možno společné 😉🥂🍾

naidka ( 22. prosince 2021 07:58 )

Psali, že Tereza pas už má, tamní celníci jí zadržují další výjezdní doklady.

naidka ( 22. prosince 2021 07:51 )

Lepší víc "našich" než těch "vašich" - tebe a tvých sousedů - stlačené tmy.

Citronel ( 21. prosince 2021 22:19 )

To je moc dobře, že neinformuji české spoluobčany, ti ji přeji to nejhorší, musí to být pro rodinu o to bolestivejsi. Je škoda, že tu s nimi nebude, budou to smutné svatky, ale už se to blíží ta chvíle kdy se obejmou. Nejbolestivejsi je odlouceni, nejkrásnější setkání, to nic nenahradí, ale u Čechů nevím, u nich asi majetek.

hirenaa ( 21. prosince 2021 21:53 )

Lidi,
přestaňte být hnusní!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání