Sobota 29. ledna 2022
Svátek slaví Zdislava, zítra Robin
Oblačno, sněžení 4°C

Muž byl křivě odsouzen za znásilnění spisovatelky: Po 16 letech vězení se mu omluvila

Autor: ČTK - 
30. listopadu 2021
22:34

Známá americká spisovatelka Alice Seboldová se omluvila muži, který byl před téměř 40 lety křivě odsouzen za její znásilnění a strávil kvůli tomu 16 let za mřížemi. Soud jej minulý týden v přezkumném řízení osvobodil. Seboldová byla znásilněna jako osmnáctiletá studentka a trauma literárně zpracovala ve svých memoárech Lucky. Ty se chystala zfilmovat platforma Netflix, od projektu ale ustoupila, napsal server Variety.

„V roce 1982 jsem chtěla spravedlnost, ne spáchat nespravedlnost. A určitě jsem nechtěla navždy a neodčinitelně změnit život mladého muže kvůli zločinu, který změnil i můj život,“ uvedla Seboldová v prohlášení, které zveřejnila agentura AP.

Anthony Broadwater, černoch, jenž byl za zločin v roce 1982 odsouzen, se u soudu domáhal změny verdiktu. Ten mu dal nakonec za pravdu, podle prokuratury původní vyšetřování a proces provázela závažná pochybení. Do vězení se nyní 61letý Broadwater dostal i na základě toho, že jej Seboldová před soudem identifikovala, ačkoli na něj při první policejní identifikaci neukázala.

Kniha Lucky, kterou Seboldová o své traumatické zkušenosti napsala, měla být zfilmována. Netflix ale od projektu ustoupil ještě před osvobozujícím verdiktem pro muže, jenž v knize vystupuje jako zločinec. Podle serveru Variety producenti pojali podezření, že Broadwater možná nebyl odsouzen právem.

VIDEO: Zásah policie a hasičů v hradecké nemocnici. Muž pod vlivem omamných látek napadl personál a ničil vybavení. Pak vyšplhal do mezistropního prostoru.

Video Zásah policie a hasičů v hradecké nemocnici. Muž pod vlivem omamných látek napadl personál a ničil vybavení. Pak vyšplhal do mezistropního prostoru. - Policie ČR

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání