Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Chlapec ze Strakonicka hrozil na instagramu sebevraždou: Veronika (12) mu zachránila život

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: VaB - 
23. listopadu 2021
12:27

Asi sedmnáctiletý hoch ze Strakonicka dal na sociální sítě fotografii, na které si držel pod krkem řeznou zbraň. Veronika (12) nezůstala lhostejná, obrátila se na dospělé, a tím možná zachránila svému kamarádovi život. Od hovoru na městskou policii uběhlo pět minut a chlapec byl nalezen. Nakonec jí za to poděkoval. O případu s dobrým koncem informoval Deník.

Dramatická situace, která mohla dopadnout tragicky. Už téměř dospělý chlapec ze Strakonic na instagramu zveřejnil fotografii, na které je vidět, jak si pod krkem drží řeznou zbraň a připojil k tomu výhrůžky, že se zabije.

Fotky si všimla dvanáctiletá Veronika, kamarádka chlapce. „To nenechalo moji dceru v klidu a informovala mě telefonicky s prosbou, abych chlapci pomohl,“ vypráví pro server Denik.cz tatínek dívky, který zlověstnou situaci začal hned řešit. 

Když svého kamaráda, který je zároveň strážníkem MP Strakonice, s tak závažnou věcí seznámil, ani on neváhal. „Po odeslání screenshotu videa, mi po pěti minutách, ano, po pěti minutách od hovoru, přišla dobrá zpráva. Hlídka MP Strakonice je v místě bydliště chlapce s ním i s jeho rodiči,“ uvedl otec.

Veronika se k celé věci vyjádřila, s chlapcem se znají a chodili spolu ven. „Psal mi a moc mi děkoval,“ doplnila dívka.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud