Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Muž z Hradecka překvapil policii. Při zbraňové amnestii „odevzdal“ tank a samohybku

Autor: DH, ČTK - 
7. dubna 2021
14:14

Bylo to bezpochyby překvapení, když muž z Královéhradeckého kraje využil v současnosti probíhající zbraňové amnestie, kterou pořádá Policie ČR, aby odevzdal svůj tank T-34/85 a samohybné dělo SD-100.

Zprávu potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová. Muž podle ní vše nahlásil preventivně. Oba stroje držel legálně, ovšem měl strach o správné znehodnocení střelných systémů.

Policejní specialisté ve spolupráci s vojáky tank i dělo, které byly bez původních dokladů, prohlédli a zjistili, že zbraňové systémy jsou znehodnocené a neschopné střelby. Jejich znehodnocení však podle policie není takové, aby odpovídalo platné právní úpravě. Obrněnce se tím podle policie přesunuly z kategorie bezpečnostní materiál do kategorie zakázané zbraně.

Tank i dělo nechali policisté u jejich původního majitele. „Jsou u něj řádně zabezpečené a nejsou nebezpečné,“ uvedla mluvčí. Muž si podle ní hodlá obě zbraně nechat dodatečně znehodnotit tak, aby vše odpovídalo předpisům. To bude podmínkou pro to, aby je mohl nadále vlastnit.

Věštecké video? Zbraňová amnestie na propagačním snímku Policie ČR

Video  Zbraňová amnestie Policie ČR  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Zbraňová amnestie trvá od konce ledna do konce července. Lidé při ní mohou bez vysvětlování a bez postihu odevzdat nelegálně držené zbraně. Mohou také požádat o zaregistrování nelegálně držené zbraně a legálně si ji ponechat.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud