Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Muž z Hradecka překvapil policii. Při zbraňové amnestii „odevzdal“ tank a samohybku

Autor: DH, ČTK - 
7. dubna 2021
14:14

Bylo to bezpochyby překvapení, když muž z Královéhradeckého kraje využil v současnosti probíhající zbraňové amnestie, kterou pořádá Policie ČR, aby odevzdal svůj tank T-34/85 a samohybné dělo SD-100.

Zprávu potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová. Muž podle ní vše nahlásil preventivně. Oba stroje držel legálně, ovšem měl strach o správné znehodnocení střelných systémů.

Policejní specialisté ve spolupráci s vojáky tank i dělo, které byly bez původních dokladů, prohlédli a zjistili, že zbraňové systémy jsou znehodnocené a neschopné střelby. Jejich znehodnocení však podle policie není takové, aby odpovídalo platné právní úpravě. Obrněnce se tím podle policie přesunuly z kategorie bezpečnostní materiál do kategorie zakázané zbraně.

Tank i dělo nechali policisté u jejich původního majitele. „Jsou u něj řádně zabezpečené a nejsou nebezpečné,“ uvedla mluvčí. Muž si podle ní hodlá obě zbraně nechat dodatečně znehodnotit tak, aby vše odpovídalo předpisům. To bude podmínkou pro to, aby je mohl nadále vlastnit.

Věštecké video? Zbraňová amnestie na propagačním snímku Policie ČR

Video Zbraňová amnestie Policie ČR - Policie ČR

Zbraňová amnestie trvá od konce ledna do konce července. Lidé při ní mohou bez vysvětlování a bez postihu odevzdat nelegálně držené zbraně. Mohou také požádat o zaregistrování nelegálně držené zbraně a legálně si ji ponechat.

sasa je jednicka ( 7. dubna 2021 15:40 )

vrátit státu Tank T- 36 ? Hmotnost tanku buď 26 nebo 32 tun za cenu ŠROTU by bez dopravy dostal zhruba 6 Kč/ Kg ?

buď je to Blázen nebo zoufalec či novinářská kachna !
... 26 000 kg x 6 Kč = 156 000 Kč chcete k tomu něco dodat ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání