Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Vlak ve Valašském Meziříčí smetl dva školáky: Spolužáci na místo celý den nosili svíčky

Autor: Pavel Ryšlink - 
21. listopadu 2021
05:46

Tragicky skončila večerní cesta dvou chlapců (asi 13) přes železniční trať v Hraniční ulici ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Do veselého hovoru zabrané kluky ve čtvrtek přejel vlak.

Jeden školák byl na místě mrtev, druhý bojuje o život v nemocnici. „Ve čtvrtek krátce po sedmnácté hodině došlo v blízkosti jednoho z železničních přechodů ve Valašském Meziříčí k tragickému střetu dvou nezletilých osob s projíždějícím vlakem. Vzhledem k věku chlapců a s ohledem na jejich rodiny nebudeme k případu zveřejňovat žádné bližší informace,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Chlapce, jenž srážku s vlakem přežil, transportoval vrtulník záchranné služby do Fakultní nemocnice Ostrava. Podle záchranářů byl předán ve „velmi kritickém stavu“.

„Vím, jak se to stalo. Je to hrozná tragédie,“ prozradil Blesku starší muž, který na dohled od místa neštěstí přebývá. „Já je od vidění znám,“ doplnil muž s tím, že chlapci ke kolejím chodili často.

Zabráni do hovoru

V osudný okamžik nešťastní hoši podle chlápka zřejmě nedávali moc pozor a přijíždějícího vlaku si bohužel nevšimli. „Byli zabráni do hovoru a vůbec nevnímali, co se kolem nich děje. Vůbec si nevšimli, že přijíždí vlak,“ popsal svědek.

Spolužáci pláčou

Normální kluci, fajn kamarádi, žádné excesy. Tak mluví o chlapcích jejich spolužáci, kteří v pátek celý den nosili na místo neštěstí svíčky. „Vůbec neumím pochopit, co se stalo a proč se to stalo,“ řekl Blesku jeden z nich.

Příčinu neštěstí vyšetřuje policie i drážní inspekce. K události se však nechtějí vyjadřovat. Téměř jisté ovšem je, že hoši přecházeli trať, anebo šli po kolejích pouhých pár desítek metrů od místa, kde je bezpečný železniční přechod chráněný světelnou signalizací a výstražnými kříži.

Vlak ve Valašském Meziříčí srazil dvě nezletilé osoby. Vlak ve Valašském Meziříčí srazil dvě nezletilé osoby. | Aktu.cz

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud