Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Polojasno 20°C

Slavná zpěvačka (†26) zemřela při letecké havárii: Při neštěstí zahynuli další čtyři lidé

Autor: ČTK - 
6. listopadu 2021
08:17

Při letecké havárii o život přišla jedna z nepopulárnějších brazilských zpěvaček Marília Mendonçaová. Byla jí 26 let. S odvoláním na brazilské úřady o tom informoval zpravodajský server BBC. Spolu se zpěvačkou při neštěstí ve státě Minas Gerais na jihovýchodě země zemřeli další čtyři lidé - její strýc, její producent a dva členové posádky. Příčina havárie se vyšetřuje.

Mendonçaová, která v roce 2019 získala latinskoamerickou Grammy, proslula tematickým zaměřením na nevydařené vztahy žen. Patřila k předním osobnostem brazilského hudebního stylu sertanejo, původně venkovské hudby, jejíž moderní adaptace prosluly po přelomu tisíciletí.

Kariéru Mendonçaová odstartovala jako náctiletá a celonárodní hvězdou se stala v roce 2016 díky hitu o nevěře. V Brazílii byla známá jako "královna utrpení".

Loni, když se kvůli pandemii covidu-19 rušily koncerty, vystupovala online. Jedno z těchto vystoupení se stalo nejsledovanějším živým přenosem na světě. Na platformě YouTube jej ve špičce sledovalo 3,3 milionu diváků. V roce 2020 byla Mendonçaová nejposlouchanějším brazilským umělcem na Spotify.

Zpěvačka měla v pátek večer vystoupit na koncertě ve městě Caratinga, vzdáleném 12 kilometrů od místa neštěstí. Několik hodin před nehodou zveřejnila na sociálních sítích video, na kterém se připravovala na cestu.

VIDEO: Při letecké nehodě zahynulo 75 lidí. Mohly za to děti?

Video  Při letecké nehodě zahynulo 75 lidí. Mohly za to děti?  - Mall TV
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání