Středa 19. ledna 2022
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno 2°C

V Ludkovicích hořel rodinný dům: Jeden z hasičů propadl stropem!

Autor: VaB - 
2. listopadu 2021
08:39

V Ludkovicích na Zlínsku hořel v pondělí večer rodinný dům. Požár likvidovalo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Jeden z hasičů při zásahu propadl stropem. Utrpěl zranění, se kterým skončil ve zlínské nemocnici.

Oznámení o požáru přijali hasiči krátce před 18:30. Vyjížděli k němu s pěti cisternami a vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který vyhlašují jen při mimořádných situacích. „Průzkumem v dýchacích přístrojích bylo zjištěno, že hoří ve zděné přístavbě, kde byl kotel na tuhá paliva a sklad dřeva. Požár se rozšířil do zrekonstruovaného neobývaného podkroví," uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

V části ulice, kde hořelo, nechali hasiči odpojit přívod elektrického proudu. K doplňování vody potřebné k hašení využívali místní vodovodní řad. Poté, co se jim podařilo oheň dostat pod kontrolu, rozebírali střešní konstrukci a termokamerou vyhledávali skrytá ohniska hoření. „Objekt byl odvětráván přirozeně," uvedl Žemlička.

Při rozebírání konstrukcí se zranil jeden ze zasahujících profesionálních hasičů. „Velitel zásahu si vyžádal příjezd Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Zraněný byl ošetřen a převezen k dalšímu vyšetření do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně," doplnil Žemlička.

Na požářišti pracovali v pondělí večer policisté a vyšetřovatel hasičů, v jeho ohledávání budou pokračovat dnes dopoledne. Příčina vzniku požáru ani výše způsobených škod zatím není známá.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání