Středa 8. prosince 2021
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno -1°C

Nadílka chlupatých mazlíčků z Pardubic: Chovatel je našel u dveří i s jejich mámou

Autor: yks - 
25. října 2021
13:03

Nečekanou chlupatou nadílku našel v pátek večer v Pardubicích chovatel a milovník koček přede dveřmi svého obydlí. Byla to bedna s cizími koťátky i jejich mámou. Majitel se o ně prý nemohl postarat, a tak zkusil štěstí naslepo. Bohužel to nevyšlo. Zvířátka skončila v útulku.

To bylo radosti! Anebo ne? Neznámý „majitel“ se rozhodl svěřit osud své kočičky do rukou chovatele z Pardubic. Háček byl v tom, že se neobtěžoval zeptat se, jestli je v domě pro čtyři mourovatá klubíčka a jejich mámu vůbec místo. O nálezu informovala pardubická městská policie.

„Moc prosím, postarejte se o miminka s maminkou. Moc se omlouvám, ale moje situace neumožňuje se řádně postarat, ač mě to strašně mrzí. Ať se mají dobře. Moc děkuji,“ stálo na kartonové krabici, kterou chovatel našel u dveří.

Nápis na krabici naznačoval obsah. Uvnitř se skrývala kočičí maminka se čtyřmi roztomilými koťaty. Dárce si ovšem neověřil to nejdůležitější. Jestli se chovatel o kočičky vůbec postarat může. Přitom dobře věděl, že převzít  péči o takovouto kočičí rodinku není jenom tak. 

Chovatel by nejspíš rád vyhověl. „Jenže kapacita jeho kočičí domácnosti je už plná. (...) Celou rodinku proto převzal náš strážník a prozatím bydlí ve zvířecím útulku,“ uvedli strážníci.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání