Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno, sněžení 1°C

Tragédie při vojenském cvičení: Vojáka (†23) rozdrtil tank!

(ilustrační foto) Tank Challenger 2.
(ilustrační foto) Tank Challenger 2.  (Autor: profimedia.cz)
Autor: rc - 
17. října 2021
15:21

Cvičení vojáků na planině u anglického Salisbury dopadlo tragicky. Při cvičení zemřel teprve třiadvacetiletý voják, kterého rozdrtil tank!

Trénink vojáků se konal v sobotu ve vojenském prostoru v hrabství Wiltshire. Na výcviku nechyběla ani těžká armádní technika včetně bojového tanku Challenger 2. Tank, jehož výrobce ho pokládá za nejspolehlivější tank na světě, se podle informací britského deníku Metro převrátil a rozdrtil jednoho z vojáků!

Třiadvacetiletému mladíkovi už nebylo pomoci. „Se smutkem musíme potvrdit smrt vojáka,“ uvedl mluvčí Ministerstva obrany Velké Británie s tím, že tragédie je předmětem vyšetřování. „Vyšetřujeme příčiny úmrtí třiadvacetiletého vojáka. Byl součástí posádky obsluhující obrněné vozidlo a účastnil se vojenského cvičení,“ dodal mluvčí policie.

VIDEO: Drsný armádní závod Winter Survival probíhal v Jeseníkách.

Video Drsný armádní závod Winter Survival probíhal v Jeseníkách. - Michal Charbulák

lahny ( 17. října 2021 20:11 )

Já sloužil na vojně 1972-74 a ze začátku jsme mívali 2 poplachy za noc,vyjíždělo se s V3Skama.První býval v 11 hodin v noci, druhý byl v 5 hodin ráno.S plnou polní a s nastoupením všech vojáků na auta.A protože při ranním poplachu bylo nejvíce mimořádných událostí (naštěstí nikdo nepřišel o život, ale hodně aut rozbitých protože kluci vyjížděli s V3Skama ihned po nastartování a tam se muselo chvíli počkat než se nafoukal vzduch do nádrží na vzduch, aby šly brzdy... a vlastně auta nebrzdila tak bylo hodně pomačkaných plechů a rozbitých aut..)tak přišel rozkaz zhora, že musí být za noc jen jeden poplach.

Desterz ( 17. října 2021 19:27 )

Docela možné, neb na jednom cvičení "za socíku" jsem osobně v noci běžel mávaje baterkou vstříc Téčkům, která si spletla cestu a hnala se z lesa přímo na zakopanou baterku stodvacítkových houfnic. Asi to fakt nečekali, ale čelní řidič to pohotově zadupnul. Jako řeknu vám, pohled na Téčko, jak se zablokovanými pásy setrvačností jede smykem po louce přímo k vám a rve jí jak buldozer a ne a ne zastavit, je fakt monumentální. No, ubrzdili to, a po dlouhém nadávání po rádiu odburáceli jinudy. Ráno jsme to pak změřili, a od stop po Téčku ke krajnímu okopu s municí to bylo dvacet kroků. Měl jsem víc štěstí než rozumu
Velkým průšvihem bývaly hlavně návraty z manévrů, utahaní lidi usínali za volantem a podle toho to vypadalo. Za jedné jízdy v koloně mi 2x za sebou málem usnul řidič, pak jsem to dokroutil raději sám a on chrněl vedle na sedačce jak pytel brambor. Kluci za rajčákama zase sundavali telegrafní sloupy a projížděli ploty, když jim padla hlava cestou na nádraží... Ne každý měl ale kliku. Třeba o dva roky později, v '85, se ze základky nevrátila domů stovka kluků...

lahny ( 17. října 2021 17:15 )

Něco podobného se stalo i za komunistů, to mi vyprávěl můj otec, když byl tenkrát na vojně.
Několik vojáků se namazalo v hospodě a místo do kasáren si ustlali v kupkách sena poblíž výjezdu tanků z kasáren.V noci byl poplach a tanky vyjížděly a při polachu se nekouká přes co se jede.Takže tankisti si to namířili přes louku se se senem a dva vojáky tankama rozdrtili.
Takže pro pomlouvače komunistů...byli na vině vojáci nebo řidiči tanků?
Byli na vině komunisti?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání