Středa 27. října 2021
Oblačno 13°C

Surfař (38) se ubránil útoku velkého bílého žraloka: Dal mu pěstí!

Autor: rc - 
14. října 2021
05:30

Tváří v tvář velkému bílému žralokovi čelil Eric Steinley. Osmatřicetiletý surfař zrovna odpočíval na prkně u pobřeží Kalifornie, když ho něco chňaplo za nohu a strhlo pod vodu. Zkušený surfař se nezalekl a snažil se všemi silami bránit. Žraloka prý vší silou praštil do čumáku, což mu podle jeho slov zachránilo život.

Záchranáři v neděli 10. října vyjížděli na kalifornskou pláž Salom Creek Beach, kde došlo k útoku žraloka. Vyrazil si tam zasurfovat Erik Steinley. Osmatřicetiletý zkušený surfař chtěl prožít příjemnou neděli odreagováním se ve vlnách. Netušil, že výlet bude mít dramatický konec.

Zrovna odpočíval na prkně a pozoroval pobřeží, když ucítil neuvěřitelnou bolest a v mžiku se ocitl pod hladinou. „Jen jsem cítil, jak mě strašně těžká věc táhne a bylo to jako svorka kolem mé nohy,“ popsal pro televizi ABC okamžik, kdy ho za nohu chytl velký bílý žralok a stáhl ho pod hladinu.

O něco dál surfoval Jared Davis, který viděl jen ocas žraloka, jak se mihnul nad hladinou. Stainley si dokázal zachovat chladnou hlavu a snažil se predátorovi ubránit holýma rukama.  „Udeřil jsem tu věc. Byl to tak ubohý úder ve srovnání s tím, jak velké stvoření to bylo,“ dodal s tím, že si o jeho zuby pořezal ruku.

Stainley měl ale obrovské štěstí, protože žralok ho pustil. Zraněný surfař konečně mohl vyplout nad hladinu, aby se nadechl a začal křičet na ostatní, aby rychle plavali z vody ven.

Zatímco plaval na břeh, občas zahlédl stíny pod hladinou. „Pomyslel jsem si, že to určitě nemohu zvládnout,“ popsal zápas o život. Jakmile se dostal na břeh, desítky dalších surfařů mu přiběhly na pomoc. Ostatní ho položili na surf a odnesli pryč z pláže k vrtulníku. V nemocnici musel podstoupit několik operací.

„Má před sebou dlouhou cestu k zotavení,“ uvedl jeho kamarád Mark Jensen na stránce GoFundMe, kde se rozhodl založit veřejnou sbírku pro svého kamaráda. Výtěžek bude použit na zdravotní výlohy.

VIDEO: Policista mimo službu zachránil z moře chlapce, na kterého si brousil zuby žralok!

Video Policista mimo službu zachránil z moře chlapce, na kterého si brousil zuby žralok! - Cocoa Beach Police & Fire

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání