Neděle 19. září 2021
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Oblačno 14°C

Drama na rybářském výletu: Kapitán lodi (32) si chtěl osedlat žraloka! Ten ho napadl

Autor: rc - 
1. srpna 2021
06:20

Samozvaný „žraločí jezdec“ Aaron Moir byl před šesti lety natočen, jak pro zábavu skáče na hrb žraloka kladivouna. Dobrodruh, který se mořských predátorů rozhodně nebojí, pracoval jako kapitán na turistické lodi. Právě na ní ho napadl žralok citronový. Dvaatřicetiletý Moir byl převezen do nemocnice.

Aaron Moir z Austrálie je rozhodně dobrodruh tělem i duší. Miluje život na moři, kde je jako doma, a rozhodně se nebojí velkých zvířat číhajících pod hladinou. Dvaatřicetiletý muž byl také před šesti lety natočen, jak skáče na třímetrového žraloka kladivouna, jehož si hodlal „osedlat“.

Ochránci tehdy jeho čin odsoudili. I on sám ale přiznal, že to byl hloupý nápad a že už to nikdy nebude opakovat. „Byl jsem trochu hlupák, ale se žraloky pracuji již dlouhou dobu a rozumím jim a tomu, jak se chovají,“ uvedl tehdy podle deníku Daily Mail s tím, že by si rád někdy zaplaval s velkými bílými. Nebezpečný kousek stál tehdy Moira práci kapitána turistické lodi. Začal si však říkat „žraločí jezdec“ a zdá se, že svému slibu nedostál a kaskadérský kousek zopakoval před turisty.

Setkání se žralokem ho však v úterý stálo víc než práci. Moir jakožto kapitán vyvezl skupinu turistů k ostrovu Varanus, jenž se nachází u Západní Austrálie. Jednalo se o patnáctihodinový výlet, který však skončil dramaticky. Podle výpovědi svědků měl zopakovat svůj starý kousek.

Tentokrát však údajně skočil na záda žraloka citronového, který ho napadl, Moir tedy utrpěl zranění na nohou, zádech a břichu. Daily Mail jeho zranění popsal jako vážná, ale neohrožující na životě. Žraloka, jenž prý měřil tři a půl metrů, měl provokovat, případem už se zabývají příslušné úřady. Výlet za rybařením podle výpovědi turistů trvalo naplánovat osmnáct měsíců a stálo je to 5 tisíc australských dolarů (80 tisíc Kč). Cestovní kancelář, která pořádá vyhlídkové plavby na lodi Montebello Island Safaris, žádá proto kompenzaci.

naidka ( 1. srpna 2021 09:51 )

Jestli si ten hrb pisálci nespletli s hranatou hlavou kladivouna, ale to je jedno, normální člověče.

strejda777 ( 1. srpna 2021 09:18 )

No tak to asi není tak důležité, normálnímu člověku je jasné, že skočil na záda...nicméně "chlapec" domachroval....a prý věděl, jak se žraloci chovají... Na to nemusím být žádný genius, abych nevěděl, že se ta (pa)ryba lekla a zareagovala normálně. Možná, kdyby k ní pouze doplaval, tak by si ho moc nevšímala...

naidka ( 1. srpna 2021 08:45 )

"Před šesti lety byl totiž natočen, jak pro zábavu skáče na hrb žraloka kladivouna!"
Bleskáči, nespletli jste si žraloka s velbloudem? Jedině, že by žralok šaškujícímu kapitánovi telepaticky vzkázal: Víš co, vlez mi na hrb.

Zobrazit celou diskusi
Další videa