Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Zavražděná Češka Anna T. (†25) v Kolumbii po hádce s přítelem utekla z domu: Našli ji podle světla baterky

Autor: V. Kynclová, T. Koníček - 
29. září 2021
05:00

Pět dní. Tolik už uplynulo od nálezu mrtvoly Češky Anny T. (†25) v kolumbijském regionu Antioquia. A zatímco policie sestavila speciální tým a zjišťuje, kdo ji po hádce s přítelem zastřelil, rodina a blízcí dívky jsou stále v šoku. Její cesty do nebezpečné země se totiž všichni obávali.

„Odjela před dvěma týdny. Vím, že rodina měla z cesty do takové země strach,“ uvedl pro Blesk člověk blízký rodině. „Do Kolumbie odletěla se svým přítelem z Velké Británie,“ doplnil. Server Minuto30.com uvádí, že právě s nejmenovaným Britem se krásná blondýnka osudný večer pohádala a odešla z farmy, kterou si společně pronajali v Jardínu, jižně od města Medellín. Když se dlouho nevracela domů, šel muž na policii a nahlásil její zmizení. O pár hodin později našli dívku mrtvou, nejhorší obavy jejích blízkých se tak naplnily… „Celá rodina touto tragédií trpí. Anička byla veselá a plná života, takové sluníčko, a chtěla všem lidem pomáhat. Byla moc hodná,“ prozradil Blesku jeden z nich.

Několik výstřelů

Policejní zdroje uvádí, že na dívku někdo z dosud neznámých příčin opakovaně vystřelil a nejméně dvakrát ji zasáhl. Jednou z vyšetřovacích hypotéz je, že se jednalo o přepadení, to ale policisté prozatím nepotvrdili. Jejich klíčovým svědkem zůstává Aniččin britský přítel, jenž jim prý poskytl cenné informace. Svědci pak uvedli, že tělo dívky údajně našli díky baterce, kterou si svítila na cestu. Když umírala, stále ji prý svírala v ruce a několikrát s ní pohnula…

Repatriace těla

V procesu už je i možný převoz těla do Česka. „Mohu potvrdit, že vyjednáváme s kolumbijskou stranou o repatriaci těla, ke které by mohlo dojít i dříve, než bude ukončeno vyšetřování případu kolumbijskou policií. Zastupitelský úřad je ve věci od začátku v kontaktu s rodinou,“ řekla mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová s tím, že vzhledem k probíhajícímu vyšetřování a kvůli ochraně osobních údajů oběti nemůže komentovat další detaily případu.

Po zimě se chtěla vrátit

Před rokem prý Češka dostudovala medicínu na Karlově univerzitě. Do Kolumbie odjela za prací, mimo jiné na farmě La Camelia ve vesnici La Salada. „Byla hodná, čistá duše. Milý člověk, který jel do Kolumbie za tím, aby dobrovolničil. Anička se plánovala vrátit po zimě,“ uvedla její kamarádka pro Hlavní zprávy CNN Prima News. „Píše se tady, že si spolu v Medellínu chtěli otevřít restauraci a koupili tu nemovitost,“ dodala pro televizi Nova Kateřina B., která bydlí v Kolumbii.

VIDEO: Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých.

Video Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých. - Jiří Marek

petrzn ( 30. září 2021 01:03 )

To už teď musí docela smrdět.

Julie1 ( 29. září 2021 15:00 )

Je jich víc, co nechtějí pracovat v oboru byť absolvovali přetěžké studium.

Julie1 ( 29. září 2021 14:57 )

Není to první doktor, který pracuje po vystudování mimo obor, nejdou jen do Německa, USA.

doktormediciny ( 29. září 2021 13:13 )

...No jestli ji rodice tady platili vysokoskolska studia....a pak ji nekdo odpraskne...je to velka tragedie....rodiny je mi strasner lito

zwil ( 29. září 2021 13:12 )

Jakápak Anna T.? Byla to Anna Tintěrová z Prahy, včera to jméno bylo všude, tak jaképak copak. To snad nevíte nebo si tady hrajete na nějaké utlocitné chudáčky?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání