Středa 8. prosince 2021
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno -1°C

Trenér Daniel (†30) se marně snažil zachránit kolegyni Emmu (†24) z rozbouřeného moře: Jejich smrti přihlížela bezradná manželka

Autor: rc - 
2. října 2021
07:57

Adrenalinový zážitek chtěla vyzkoušet Finka Emma Mönkkönenová (†24) ve Španělsku. Z útesu skočila do bouřícího moře. Podcenila však obrovskou sílu rozbouřené vody a nemohla se dostat na břeh do bezpečí. Na pomoc jí proto vyrazil ruský trenér Daniel Gagarin (†30), který tam byl se svou manželkou Darjou (24). Ta už jen viděla, jak jejího manžela i bezmocnou Emmu pohltilo moře.

Tragédie se stala 23. září u španělského města Torrevieja ležícím v jihovýchodním Španělsku v zátoce La Zorra. Na tamním útesu se sešla Emma Mönkkönenová a Daniel Gagarin se svou manželkou Darjou, která držela v ruce mobilní telefon a rodačku z Finska a svého manžela, ruského trenéra, natáčela. Zachytila tak okamžik, kdy se Emma rozhodla skočit z útesu do rozbouřeného moře.

Milovnice adrenalinu, které nechyběla řádná odvaha, se však poté, co skočila do obrovských vln, dostala do problémů. Na chvíli se zachytila na útesu, ale vlny ji opět stáhly do moře. Gagarin se rozhodl, že jí pomůže, a tak se vrhl do vln za ní. Ani on ale na sílu moře nestačil. Dokázal se dostat až k Emmě a s ní v náruči doplaval až k obrovskému balvanu vyčnívajícímu z moře. Na malou chvíli se oba kamene drželi, ale přišly další a další vlny, které je strhly, proud je odvlekl pryč.

Zděšená Darja kontaktovala záchranáře, kteří podle informací britského deníku Daily Mail začali po dvojici pátrat. Tělo Emmy nalezli o více než tři kilometry dál. Ovšem Gagarina nalezli až o den později. Podle informací britského deníku The Sun Emma a Daniel společně pracovali v místní posilovně. Ruska Alyona Maasová, která žije ve Španělsku, varuje všechny před skoky do moře. „Chci říct všem milovníkům adrenalinu: Prosím, najděte si bezpečnější zábavu,“ uvádí s tím, že takové skoky jsou vždy nebezpečné.

VIDEO: Víte, že většina lidí se utopí úplně potichu?

bre-burda ( 2. října 2021 11:42 )

A já si celou dobu myslel, že se Gagarin zabil v letadle. Proč si svlékla plavky? Asi chtěli souložit. V příboji, to je romantické!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání