Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 13°C

Pohřeb dobrovolného hasiče z Koryčan Jaroslava: Černá stužka a rakev na veteránu. Loučila se stovka lidí

Aktualizováno -
22. září 2021
15:59
Autor: VaB, sč, ČTK - 
22. září 2021
15:03

Černá stužka na kapotě hasičské cisterny a smutní hasiči, kolegové a především rodina. V Koryčanech, kde došlo k výbuchu plynu v rodinném domě, se rodina loučila se zesnulým hasičem Jaroslavem F.

15. září došlo v Koryčanech na Zlínsku k výbuchu plynu v rodinném domě. Chvíli před tím do domu vešla šestičlenná jednotka dobrovolných hasičů. Úniku nebylo, dva dobrovolní hasiči Marek a Jaroslav na místě zraněním podlehli. Jeden z nich byl dlouhé hodiny zavalený.

Další celkem čtyři lidé se zranili, dva vážně. Stav dvou hasičů je týden po explozi stále vážný, jsou však stabilizovaní. Třetí zraněný muž strávil po neštěstí jednu noc ve zlínské nemocnici, následně ho zdravotníci propustili do domácího ošetřování. Jedna osoba byla ošetřena a ponechána na místě.

Jeden z mužů zraněných při výbuchu zůstává s popáleninami i nadále ve Fakultní nemocnici Ostrava. „Jeho stav se výrazně nezměnil, i nadále je vážný. Muž je ale stabilizovaný a mimo bezprostřední ohrožení života,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Ohromné explozi, která rozmetala trosky domů po celé ulici, předcházelo poničení plynového potrubí.

Pohřeb Jaroslava

Sedm dní po tragédii se v Koryčanech v kostele svatého Vavřince s hasičem Jaroslavem rozloučila rodina, kolegové a kamarádi. Tamní jednotka hasičů na místo dorazila s černou stužkou přes přední část jejich cisterny.

Posledního rozloučení se účastnily stovky lidí, převážně členů dobrovolných a profesionálních jednotek hasičů. Před kostelem pokládali smuteční věnce. Poté, co byla rakev vynesena z kostela, byla umístěna na stříkačku z roku 1941.

Na té byl pak Jaroslav převezen na hřbitov, kde byl pohřben. Hasiči pak na rozloučení zapnuli své sirény na vozidlech. Byl majitelem stolařské dílny, která se nacházela jen několik desítek metrů od epicentra výbuchu. 

Citronel ( 22. září 2021 17:02 )

To bych nahoře s nikým nemluvil, jak bych byl na sebe nasštvanej. Dělat něco zadarmo za co jiní požárníci berou desetitisíce a stát si mne ruce, jak ušetří. Určitě dělal to co měl rád, rád pomáhal lidem a podobné tlachy určitě zazněly na jeho pohřbu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání