Pohřeb pozůstalí naplánovali na dnešní pátek od 10 hodin dopoledne v malé obřadní síni krematoria ve Strašnicích. Rodina, přátelé, známí i kolegové tak měli možnost dát poslední sbohem hvězdě 80. let - Víťovi Vávrovi, jehož hlas známe například díky písním Citronová holka či Jak svět přichází o básníky, která doprovázela stejnojmenný film.

Navzdory nepříznivé předpovědi počasí se na rozloučení s Víťou čas od času mezi hustými mraky usmálo slunce. Dvacet minut před zahájením smutečního obřadu se do Strašnic dostavili Vávrovi dobří přátelé skladatel Jaroslav Uhlíř a zpěvák Petr Hannig s kyticí v ruce. Zcela nečekaný host přispěchal jen o chvíli později – předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Později se ke skupince připojili také Pavel Skalický nebo Karel Šíp.

VIDEO: Pohřeb muzikanta Víti Vávry (†68): Šíp s Uhlířem mu dali sbohem, děkovalo se třem exmanželkám

Video
Video se připravuje ...

Pohřeb muzikanta Víti Vávry (†68): Šíp s Uhlířem mu dali sbohem, děkovalo se třem exmanželkám Blesk

S úderem desáté hodiny se všichni truchlící přesunuli do potemnělé obřadní síně. Vávrova rakev postávala v jejím čele na katafalku, obklopená květinami a smutečními věnci. Zatímco se truchlící usazovali do lavic a seřazovali se podél zdi, neboť nikdo nejspíš nepočítal, že na komorní obřad přijde tolik lidí, rozléhala se místností jedna z Víťových oblíbených skladeb, Love Hurts od Nazareth. Tu posléze vystřídala píseň Celluloid Heroes od skupiny The Kinks.

Jedinou smuteční řeč pronesl Přemysl Čech. Ve svých slovech zavzpomínal na Víťovy kvality, úspěchy i hudební lásky. „Jestli měl Víťa něco rád na plný úvazek, byla to muzika. Miloval Led Zeppelin. V pozdějších letech byl jeho favorit skupina Kinks. Legendární příměr zpívající bubeník patří jen jemu. Poslední pokus o návrat mu překazil zdravotní stav,“ řekl Čech.

„Věře, Iloně a Světlaně, všem jeho manželkám, patří dík, i synovi Filipovi. I přestože se jejich názory rozcházely, svého táty si vážil. A dík patří i jeho dceři, která tátovi pomáhala, když ho jeho tělo zradilo,“ dodal na závěr Přemysl a popřál svému kamarádovi, aby byl jeho odpočinek co nejklidnější.

Smuteční obřad zakončila Vávrova píseň Dívka z Heřmánkové Návsi, po níž truchlící zesnulého bubeníka vypravili na věčnost hromovým potleskem ve stoje.

Zpěvák a bubeník zemřel náhle 1. července 2021 ve věku 68 let. Informace o posledním rozloučení pak pozůstalí zveřejnili na parte, jen pár dní dopředu. Syn Filip, který s otcem léta nebyl v kontaktu, na sociální síti navíc prozradil, že Vávrovi se stala osudnou rakovina plic. 

VIDEO: Exmanžel Špinarové (+65) Víťa Vávra (63): Další rozvod a neléčitelná nemoc!

Video
Video se připravuje ...

Exmanžel Špinarové (+65) Víťa Vávra (63): Další rozvod a neléčitelná nemoc! Zuzana Bubílková, Tomáš Sovinský, Lukáš Červený

Fotogalerie
57 fotografií