Pietní akt, kterého by se mohli zúčastnit věrní fanoušci filmové Popelky, musela rodina Šafránkové kvůli stále přetrvávající epidemii koronavirového onemocnění nejdříve vyřešit s Ministerstvem kultury. „Musíme vyřešit hlavně to, že se s Libuškou chtějí rozloučit stovky lidí. Ministerstvo kultury vše probere s hygienou,“ pověděla o víkendu Blesku Libuščina sestra Miroslava (63).

O místo konání posledního rozloučení se v uplynulém týdnu přetahovaly hned dvě divadelní scény, na nichž Šafránková působila. „Rádi se budeme na posledním rozloučení podílet,“ prohlásil ředitel Činoherního klubu, kde Libuška  v letech 1972 až 1990 hrála, Vladimír Procházka.

Národní divadlo už s Ministerstvem kultury údajně vedlo diskuzi. „Vše je na Ministerstvu kultury, se kterým o tom komunikujeme,“ prozradil ředitel Jan Burin. Šafránková ve zlaté kapličce působila v letech 1992-1994.

Celé vyjádření Josefa Abrháma mladšího:

Od náhlého odchodu maminky Libuše Šafránkové celé naší rodině přichází nespočet soustrastných zpráv a dopisů. Žel není v našich silách poděkovat každému zvlášť. Proto bych chtěl všem, kteří si na maminku vzpomněli, co nejupřímněji touto cestou poděkovat. Naše rodina prožívá toto nelehké období velmi bolestně a všechna vaše slova účasti jsou pro nás silnou podporou.  

Maminka si nepotrpěla na velkou pozornost a cenila si soukromí. Vím ale, že by určitě stála o to, aby ti, kteří ji měli rádi, měli možnost se s ní rozloučit na místě, kam ráda přes třicet let chodila. Proto jsme se rozhodli uspořádat veřejné rozloučení v našem kostele u sv. Anežky na Spořilově, v pátek 25. června 2021 v dopoledních hodinách. Samotný pohřeb proběhne ve stejný den odpoledne v kruhu rodiny a blízkých přátel. Na prostranství nad kostelem bude mít veřejnost možnost pohřeb sledovat na velkoplošných obrazovkách.   

Zádušní mše a uložení na hřbitově pak proběhne o týden později 2. 7. 2021 v jejích rodných Šlapanicích u Brna.  

Přesnější informace zveřejníme v nejbližších dnech.   

V této těžké chvíli bych vás chtěl zároveň poprosit o ohleduplnost k soukromí naší rodiny.   

Josef Abrhám ml. s rodinou

VIDEO: Tři oříšky pro Popelku – kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky

Video
délka: 04:45.92

Tři oříšky pro Popelku – kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky Videohub

Fotogalerie
77 fotografií