I když se o ní často hovořilo jako o „božské Libušce“, Vorlíček, jenž Šafránkovou obsadil do své nestárnoucí klasiky Tři oříšky pro Popelku a učinil z ní hvězdu, měl s herečkou docela jiné zkušenosti.  „Naposledy na mě udělala tak hnusný podraz, že už ji nikdy ani nepozdravím, kdybych ji náhodou potkal!,“ prozradil před lety Blesku.

Klasik černé komedie tehdy popsal politováníhodnou situaci, kdy se na něj Šafránková bez omluvy vykašlala a mezinárodně ho zostudila. „Volali mi z prestižního berlínského týdeníku, že by rádi udělali reportáž k filmu Jak utopit doktora Mráčka. Tak jsem volal Jaromíru Hanzlíkovi a Libuši Šafránkové, jestli by dali rozhovor. Oba souhlasili.“ Redaktorka a fotograf přijeli z Berlína, Hanzlík dokonce ze Švýcarska.

Pár chvil před setkáním na pražské Kampě ale Vorlíčkovi zavolala Šafránková a bez udání důvodu mu oznámila, že nepřijde. „To jsem se už vážně naštval! Tím spíš, že nedlouho před tím mě její syn natáčel pro dokument k jejím šedesátinám. A já v něm jak blbec dobrých dvacet minut básnil, jak je Libuška úžasná,“ kroutil hlavou Vorlíček. „Tím pro mě končí. Když ji potkám, projdu kolem ní, jako bych šel kolem neviditelné osoby,“ oznámil tehdy nekompromisně režisér.

VIDEO: Zemřela Libuše Šafránková: Jaký byl její životní příběh?

Video
délka: 02:43.24

Zemřela Libuše Šafránková: Jaký byl její životní příběh? Videohub

Fotogalerie
70 fotografií