Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Útočníkovi z Permu (18) uřezali v nemocnici nohu! Zraněných má na kontě víc, než se uvádělo

Autor: ČTK - 
22. září 2021
10:14

Zraněných při střelbě na ruské univerzitě je víc, než se původně udávalo. Jediným vážně zraněným je ale přitom jen sám střelec, kterému amputovali nohu. S opravenou informací přišla regionální ministryně zdravotnictví. 

Při pondělní střelbě na univerzitě v ruském Permu utrpělo zranění 43 lidí, nikoli 28, jak se původně uvádělo. Podle agentury TASS to ve středu upřesnila ministryně zdravotnictví Permského kraje Anastasija Kruteňová. Útočník, jímž byl student univerzity Timur Bekmansurov (18), zabil 6 lidí a po zneškodnění policistou je nyní sám ve vážném stavu v nemocnici.

„K dnešnímu dni je 43 zraněných. Z nich se 12 nachází ve třech zdravotnických zařízeních v Permu. Ve vážném stavu je jen jeden z nich. Je jím střelec, včera večer (v úterý večer) mu amputovali nohu pod kolenem. Jeho stav je nestabilní, mimořádně vážný,“ sdělila Kruteňová. Stav ostatních 11 hospitalizovaných je podle ní uspokojivý.

Regionální ministerstvo zdravotnictví vysvětlilo, že dodatečné zvýšení počtu zraněných souvisí s tím, že postižení lidé vyhledali lékařskou pomoc až později. Nicméně se vesměs jedná o zranění, která nejsou vážná a nevyžadují hospitalizaci.

Na Permské státní univerzitě střílel podle dosavadních informací 18letý student školy. Útočníka zastavil policista, který mladíka postřelil do nohy. Motiv mladíkova jednání ještě není zcela jasný. Ve svém příspěvku na sociálních sítích, který byl nedlouho po tragické události stažen, napsal, že čin nesouvisí s politikou ani s náboženstvím, nýbrž s nenávistí.

Video Střelec Timur Bekmansurov na univerzitě v Permu zastřelil šest lidí. (21. 9. 2021) - YouTube/Vyšetřovací výbor Ruské federace

dfghjk ( 22. září 2021 14:53 )

Včera jsem na internetu četl, že ten 18 letý útočník je po smrti. Tak jak!?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání