Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Oblačno, déšť 13°C

Záhadná vražda v Protivíně: Ostatky u zapáleného BMW patřily dívce (†22) z Bavorova

Autor: ran - 
12. září 2021
09:20

Otřesná vražda se měla odehrát minulý víkend v jihočeském Protivíně, kde v místním lese policie našla kusy lidského těla u ohořelého černého vozidla značky BMW. Policie případ dál intenzivně řeší, na pondělí chystá mimořádnou tiskovou konferenci. Ukázalo se, že mrtvou osobou má být mladá žena (†22) z nedalekého Bavorova. 

Zpráva o vraždě, jaká v oblasti nemá obdoby, obyvatele jihočeského města Bavorov šokovala. Podle informací TV Nova je totiž zavražděnou místní dívka (†22). „Byla strašně hodná holka,“ řekla reportérům jedna z obyvatelek. „A byla to krásná holka, fakt hezká, chodila pěkně oblékaná, pěkně namalovaná, ale vím, že se i dobře učila,“ dodala.

Reportéři zastihli i ženu, která se představila jako dívčina bývalá učitelka ve školce. „Je to hrůza, je mi to strašně líto, zasáhlo to každého, kdo jsme ji znali,“ stihla říct na kameru, než se jí do očí nahrnuly slzy.

Kvůli hrůzným zprávám se místní lidé báli vycházet, informace o dopadení podezřelého muže (27) je proto aspoň trochu uklidnila. Svědci za volanty policistům poskytli záznamy ze svých palubních kamer, což zřejmě také pomohlo k poměrně rychlému dopadení podezřelého.

Více informací k případu policie sdělí na pondělní mimořádné tiskové konferenci. Jasné zatím není třeba ani to, za jakých okolností se muž s dívkou potkal a jaký motiv vedl k tak tragickému konci. Podle informací televize černé BMW patřilo dívčině rodině.

Video Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých - Jiří Marek

alumno ( 13. září 2021 13:08 )

Ještě jsem si vzpomněla k té Braunové - to byl opravdu zajímavý případ, tehdy totiž během ani ne jednoho týdne zmizely hned 3 slečny - vizuálně tedy každá jiná, ale na plus mínus stejném území (mezi Strakonicemi a Plzní). Takže ano, tehdy je měl nejspíš na svědomí jeden pachatel (nebo třeba organizovaná skupina) - úmyslně nepíšu "vrah", protože jestli si dobře pamatuji, co se s nimi stalo se neví dodnes. Ale s tím současným případem bych to opravdu nespojovala.

alumno ( 13. září 2021 13:03 )

To je ovšem případ starý víc než 30 let, dnes už promlčený. Každá v současnosti zavražděná osoba bude zákonitě podobná nějaké osobě zavražděné v minulosti, z toho opravdu nelze dělat závěry (tedy pokud nejde o sérii vražd po sobě v řádu dní, týdnů, max. měsíců, což je ovšem na územní ČR absolutní vzácnost). Asi moc koukáte na detektivní filmy a seriály

alumno ( 13. září 2021 12:58 )

Nesmysl. Zárubovi je přes 40, ne 27. Navíc celý ten případ Jany Štěpánkové je hodně pofidérní, její rodiče tehdy extrémně tlačili na dopadení vraha za každou cenu, k tomu byl i velký tlak společnosti. Proti Zárubovi tehdy neměli jediný přímý důkaz, pouze sérii nepřímých důkazů, které navíc rozhodně netvořily ucelený řetězec. Prostě potřebovali někoho rychle usvědčit. Je to trochu podobný případ jako Kramný - manipulace s důkazy, ztracené důkazy apod. Nad oběma případy jsem strávila spousty hodin a ani v jednom nejsem přesvědčena, že jde o skutečné pachatele. Každopádně rozhodně nebyla prokázána jejich vina nade vší pochybnost a nebyla dodržena zásada in dubio pro reo(v pochybnostech je třeba rozhodnout ve prospěch obžalovaného), která by v právním státě měla být nepřekročitelná.

bizon_pepa ( 13. září 2021 12:10 )

Tak ty mas výhodu, ze když o tebe boje holka nemá zájem, tak ji vyfoukneš a schovas do skříně.

zirioges ( 13. září 2021 11:13 )

Je trochu podobná pohřešované folkové zpěvačce Pavlíně Braunové

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání