Pátek 17. září 2021
Svátek slaví Naděžda, zítra Kryštof
Oblačno, déšť 19°C

Ráno hořela galvanovna v Uherském Hradišti: Škoda dosáhla 10 milionů

Autor: ČTK, yks - 
2. srpna 2021
09:33

Nový týden nezačal poklidně pro hasiče z Uherského Hradiště. Když z galvanovny v místním průmyslovém areálu vyšlehly plameny, museli chtíc nechtíc do akce. Požár zlikvidovali poměrně rychle. I tak ale škody na zařízení a samotné budově dosáhly 10 milionů korun.

Hasiči v pondělí ráno likvidovali požár galvanovny v průmyslovém areálu v Uherském Hradišti. Nikdo nebyl zraněn. Oheň poškodil výrobní technologie a střechu objektu. Příčina požáru zatím není známá. Škoda vzniklá požárem byla předběžně stanovena na deset milionů korun, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička.

„Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů ze Zlína a Uherského Hradiště, jednotce podnikových hasičů Mesit reality s.r.o. a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Babice, Staré Město, Bílovice, Hluk, Uherský Ostroh, Kunovice a Nedakonice. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu,“ uvedli hasiči na facebooku s tím, že museli zasahovat v dýchací technice.

Hala byla silně zakouřená, požár byl brzy zlikvidován. K odvětrání bylo použito několik přetlakových ventilátorů. „Místo bylo předáno podnikové jednotce hasičů. Na místě jsou vyšetřovatelé hasičů. Vyžádán byl příjezd specialistů z Technického ústavu požární ochrany," řekla ČTK mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání