Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Lebka nalezená v Pyrenejích patří pohřešované Esther (†37): Byla zavražděna?!

Autor: rix - 
3. srpna 2021
14:27

Španělským policistům se dlouho nedařilo vypátrat pohřešovanou horolezkyni Esther Dingleyovou z Británie. Mladá žena se sama vypravila do Pyrenejí, ale už se nevrátila. Když náhodný turista našel po čase v horách lidskou lebku, nastal zlom. Policistům se podařilo potvrdit, že pozůstatky patří mladé Angličance. Co stálo za její smrtí?

Blízcí jsou zdrceni. Estheřin přítel Dan Coleman ani maminka zesnulé horalky Ria Bryantová se z děsivé pravdy nemohou vzpamatovat. Detektivové k tomu dále uvedli, že po identifikaci nešťastné Esther nemohou vyloučit, že byla obětí násilného činu. Pro příbuzné oběti tak najednou vyvstalo mnoho otázek, uvedl portál Daily Star.

Sedmatřicetiletá Angličanka zmizela v Pyrenejích už před osmi měsíci. Ačkoli byly nalezeny její pozůstatky, po vybavení se stále pátrá. Nepodařilo se najít ani její žlutý stan. „Vyšetřování pokračuje, stále je tu mnoho otázek, na které je třeba odpovědět, a proto pokračujeme v prohledávání hor,“ uvedli policisté.

To potvrdil i šéf policistů Matt Searle. „Přestože zhasla poslední naděje na to, že bychom Esther mohli najít živou, máme před sebou ještě mnoho otázek,“ vysvětlil. Uvedl, že bude rodinu zesnulé ženy neustále podporovat a nespokojí se se spekulováním na základě omezených informací.

„Jsem zničená, že jsem přišla o tak výjimečného člověka,“ svěřila se jedna z příbuzných, teta Elizabeth Wolsey Morganová.

Jedna teorie naznačuje, že divoká zvířata, jako jsou medvědi hnědí a vlci, kteří se toulají po této oblasti, možná našla lebku a odnesla ji na místo poblíž francouzského horského průsmyku Port de la Gléré, kde ji našli turisté. „Toto je nejpravděpodobnější hypotéza,“ uvedl francouzský policista Xavier Wargnier. 

bafy81 ( 3. srpna 2021 15:55 )

Bohužel no, pokud se nekdo vydává na tůry, apd sám….koleduje si o prů*er

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání