Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Vila, kde vraždila „rodina“ Charlese Mansona, má nového majitele: Prodala se se slevou několika milionů!

Autor: rc - 
22. června 2021
05:00

Za 1,8 milionu dolarů, což je v přepočtu zhruba 38,5 milionu Kč, byla prodána luxusní vila v Los Angeles. Dům, přestože leží na prominentní adrese, se nedařilo několik měsíců prodat, kvůli čemuž musel prodejce výrazně slevit z prodejní ceny. Důvodem mohla být krvavá historie domu. V domě 3301 ležícím na Waverly Drive byli brutálně zavražděni původní majitelé, jejichž smrt měla na svědomí „rodina“ Charlese Mansona.

V létě roku 1969 vtrhla do domu Waverly Drive 3301 (dnes s číslem 3311 - pozn. red.) „rodina“ Charlese Mansona s jediným cílem - vraždit. Členové kultu již předchozí noc připravili brutálním způsobem o život několik lidí v domě na adrese Cielo Drive 10050, který měl pronajatý režisér Roman Polanski. Slavný filmař byl zrovna v Evropě, ale v domě se nacházela jeho žena Sharon Tateová, která byla v pokročilém stadiu těhotenství. Zfanatizovaní vrazi těhotnou ženu neušetřili, přestože prosila o život svého dítěte. Její krví na dveře napsali „prase“. Spolu s ní tu noc zemřeli další čtyři lidé.

Vůdce sekty Charles Manson však zřejmě nebyl spokojen, že brutální vraždy nevyvolaly větší mediální hysterii, a tak jeho „rodina“ vraždila 10. srpna znovu. Obětí šíleného běsnění „rodiny“ se tentokrát stal manželský pár, který bydlel na adrese Waverly Drive, tehdy s číslem 3301. Leno LaBianca a jeho manželka Rosemary byli úspěšnými podnikateli, kteří vlastnili řetězec supermarketů. V ranních hodinách do jejich domu vtrhla Mansonova „rodina“ a zavraždila je. Vilu si zřejmě vůdce sekty vyhlídl o rok dříve, když se zúčastnil párty v sousedství.

Krvavá historie domu podle informací britského deníku The Sun zaujala milovníka paranormálních jevů Zaka Baganse, hvězdu pořadu Ghost Adventures (Duchařské dobrodružství), který dům koupil v roce 2019 s jistým záměrem - natočit tam filmový projekt. Nebyl to první dům s temnou historií, který lovec duchů koupil. V Indianě si pořídil předtím nemovitost, které se říká Demon House (Dům démonů). Od svého záměru ovšem ustoupil z úcty k pozůstalým po LaBiancových.

Dům se však nakonec rozhodl podle webu SF Gate prodat v říjnu v roce 2020, jeho hodnotu vyčíslil na 2,2 milionu dolarů (cca 47 milionů Kč). Vila je luxusně zařízená. Pyšní se italskou dlážděnou podlahou, nechybí tam ani terasa s výhledem na impozantní bazén a majitel má možnost užívat si výhledu na město takřka ze všech stran. Z rozlehlé zahrady je vidět na centrum Los Angeles, kopce Silver Lake a Griffithův park. Dům, který byl postaven ve 20. letech minulého století, má dvě ložnice a dvě koupelny. Vzhledem k tomu, že se dlouhých osm měsíců dům nepodařilo prodat, musel majitel slevit z ceny. Dům byl nakonec tento týden prodán za 1,8 milionu dolarů (cca 38,5 milionu Kč).

VIDEO: Charles Manson a jeho sekta „rodina“. Zvrhlé vraždy měly vyvolat rasovou válku.

varimzvodky ( 22. června 2021 09:04 )

Spíš museli slevnit, protože je to hrozná kuča, všechno starý a opotřebovaný. Kdyby tam nezabili ty chudáky, tak se o to ani nikdo nezajímá. Jediné co je na tom hezké je ten výhled.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání