Úterý 1. prosinec 2020
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Oblačno, sněžení 0°C

Vily vrahů i luxusní svědci krvavých zločinů: Tyhle slavné domy se prodávaly za miliony!

 • Autor: DH - 
  29. 10. 2020
  13:38

  Dům vraha Teda Bundyho, sídlo legendárního gangstera Al Caponeho nebo místo, které inspirovalo k natočení hned dvou hororových filmů a několika dokumentů. Máme pro vás hned jedenáct nemovitostí, které za sebou mají děsivou minulost, ale i tak se prodaly. A mnohdy za neuvěřitelné částky. 

 • 1.Dům, kde vraždily slavné „Mansonovy děti“

  Vila, kde Rodina Charlese Mansona ubodala Lena a Rosemary LaBiancovi

  Nejslavnější vraždou takzvaných „Mansonových dětí“ je bezpochyby ta na Cielo Drive 10050 v Los Angeles, kde zemřela herečka Sharon Tateová. Fanatici následující manipulátora Charlese Mansona ovšem mají na kontě i další vraždy.

  Jedna z těch nejhorších se odehrála v domě, který byl na prodej v červenci loňského roku. Nacházel se rovněž v Los Angeles a před svou smrtí v něm bydlel pár jménem Leno a Rosemary LaBiancovi. Manson si je vybral náhodně. Jejich dům se stal následně slavným a byl prodán za téměř dva miliony dolarů, tedy asi 46 milionů korun.

 • 2.Vyrostl tu Al Capone

  Dům, kde bydlel Al Capone jako malý. Leží v Chicagu.

  V tomto domě žil jeden z nejslavnějších gangsterů Al Capone se svojí rodinou už v roce 1923. Nachází se v jižní části města Chicago v oblasti Park Manor. Dům stojí na stejném místě už od roku 1905 a do prodeje šel i se svojí slavnou minulostí v únoru roku 2019. O dva měsíce později byl prodán.

 • 3.Al Caponeho sídlo v Miami Beach

  Dům Al Caponeho v Miami Beach.

  Další z domů legendárního psance Al Caponeho. Alphonse koupil tuhle luxusní vilku na slavné Miami Beach na Floridě, aby se zde pokojně ukrýval před FBI. Pozemek má 12 tisíc hektarů a Capone zde žil až do své smrti v roce 1947. V nedávné minulosti se sídlo prodalo hned dvakrát. Jednou v roce 2018 za téměř 15 milionů dolarů, o rok později jeho cena mírně klesla a dům se znovu prodal za 12,9 milionů dolarů, tedy v přepočtu za bezmála 300 milionů korun.

 • 4.Dům slavného Pabla Escobara v Miami Beach

  Dům Pabla Escobara v Miami Beach

  Miami Beach je odjakživa sídlem celebrit, politiků, slavných sportovců, ale koncentrace peněz a moci samozřejmě přitahuje i gangstery nebo drogové dealery. A jejich král, asi nejslavnější „narco“ v historii, zde také bydlel. Pablo Escobar koupil dům na Miami Beach s pozemkem 2800 metrů čtverečních, aby mohl vládnout přímo v sídle svého kokainového podnikání. Dům byl srovnán se zemí v roce 2016, pozemek prodán v roce 2019.

 • 5.Tady vyrostla zrůda. V tomto domě bydlel Jeffrey Dahmer

  Dům v Akronu, kde vyrostl sériový vrah Jeffrey Dahmer.

  Nenápadný dům v malém městě Akron ve státě Ohio v sobě skrývá mrazivé tajemství. Své dětství v něm strávil jeden z nejslavnějších sériových vrahů, kanibal a nekrofil Jeffrey Dahmer. Vrah hned sedmnácti mladých mužů prožil v domě své dětství, které nebylo šťastné. Spekuluje se o tom, že za jeho zvrhlými sklony stálo mimo jiné i znásilnění od staršího chlapce, když byl ještě malý.

  Dům, kde slavný vrah vyrůstal, si lze nově pronajímat. Od roku 2016 v něm lidé mohou bydlet. Cena je ale vysoká, platí se 8 tisíc dolarů za jeden měsíc.

 • 6.Luxusní sídlo v Miami Beach, kde zabili krále módních návrhářů Gianniho Versace

  Dům, kde zemřel Gianni Versace.

  Možná jeden z nejslavnějších domů, kde byl někdo zavražděn. To je sídlo v Miami Beach na Floridě, kde žil slavný návrhář Gianni Versace. Před domem byl zavražděn v roce 1977 a od té doby honosné a okázalé místo mění majitele. V roce 2000 byl dům prodán za téměř 20 milionů dolarů, v roce 2013 pak cena rapidně stoupla. Nový majitel dům koupil za bezmála jednu miliardu korun. Dnes je z domu luxusní hotel, noc v něm stojí přibližně 15 tisíc korun.

 • 7.Dům, kde měl vraždit slavný fotbalista OJ Simpson

  OJ Simpson se svojí bývalou ženou a místo, kde byla zavražděná.

  Dům, který proslavil jeden z nejsledovanějších soudních procesů v dějinách Ameriky. Podle policie totiž právě v něm zavraždil svoji manželku Nicole a barmana Ronalda Goldmana bývalý americký fotbalista a jeden z nejslavnějších hráčů NFL O. J. Simpson. V původním procesu byl osvobozen, následně v civilním řízení musel tučně odsoudit pozůstalé. V roce 2007 byl odsouzen na 33 let za další zločiny včetně únosu, stejný rok byl z vězení opět propuštěn. Zahrál si i ve filmu Bláznivá střela.

 • 8.Tady vraždili sourozenci Menendezové. Zabili tam své rodiče

  Dům Menedezových v Beverly Hills.

  Další z domů, kde došlo k brutální vraždě. V roce 1989 tu dva bratři, Erik a Lyle Menedezovi, zavraždili své rodiče. Dům ovšem leží ve slavné losangeleské čtvrti Beverly Hills, a proto je o něj i tak velký zájem. V roce 2001 byl prodán za 4 miliony dolarů, tedy asi 100 milionů korun.

 • 9.Dům, kde se odehrál takzvaný Horror z Amityville. V dějišti šesti vražd prý dodnes straší

  Dům, v němž se odehrálo několik vražď. Inspiroval k natočení filmu "Horror z Amityville.

  V roce 2017 se prodal jeden z nejděsivějších domů na severní polokouli, sídlo na newyorském Long Islandu ve městě Amityville. V roce 1974 ho poznamenala série vražd, které provedl Ronald DeFreo Jr., když zabil své rodiče a čtyři děti. O rok později se do domu nastěhoval muž jménem George Lutz s celou svojí rodinou.

  V domě Lutzovi vydrželi pouhých 28 dní a následně se odstěhovali. Do blízkosti domu už se nikdy nepřiblížili, tak moc je vyděsily věci, které se jim tam odehrály. V domě prý dodnes straší. Na základě tohoto domu byly natočeny dva filmy a napsán román s názvem „Horror v Amityville“.

 • 10.V tomto sídle dožila slavná Lizzie Bordenová

  Dům, kde zestárla slavná Lizzy Bordenová. Dnes je zde její museum a také penzion.

  Dům, který leží ve městě Fall River v Massachusetts, se stal svědkem jednoho z nejodpornějších zločinů USA na přelomu 19. a 20. století. Bydlela zde totiž Lizzie Bordenová, která byla obviněná a souzená za vraždu svého otce a nevlastní matky, které právě v tomto domě měla zabít. Po čas procesu byla v cele, následně ji ovšem soud osvobodil. V roce 2018 dům koupil nový majitel od jedné ženy z Texasu. Dnes je v něm penzion a muzeum slavné majitelky.

 • 11.Dětství zde prožil Ted Bundy. I takový dům se dá prodat

  Dům na předměstí Tacomy, kde vyrostl sériový vrah Ted Bundy.

  Druhý z domů v našem seznamu, kde vyrostla doslova lidská bestie. Nenápadný malý domek v Tacomě ve státě Washington totiž jako dítě obýval sériový vrah Ted Bundy. V dospělosti ho „proslavilo“ nejméně 30 přiznaných vražd žen. Ve skutečnosti ale mohlo být obětí mnohem více. Bundy deset let svoji vinu popíral, dvakrát utekl z vězení. Na Floridě byl 24. ledna roku 1989 popraven. Jeho rodný dům byl v roce 2017 prodán a přestavěn.

   

junkiexl ( 29. října 2020 23:23 )

Koukej se na to tak: No a co, nejaky letopocet ( fakt) neni dulezity. Dulezite je, ze meleme pantem a oblbujeme lidi. Proto taky vsechny gaunery a zlocince nazyvame “ slavnymi” . I vrahy tak nazyvame. A mista tech zlocinu nazyvame zlocinne. O tom pise ostravak.

junkiexl ( 29. října 2020 22:51 )

Ahoj Alex, ostravaku, kratky zobaku. Ten pripad toho tesinskeho gangstera me neprestava fascinovat. Vse kolem nej, jeho ksefty, jeho styky na politiku, jeho utek. A strach Ceske justice, ze by se snad mohl vratit. Vsechny tyto otazky jen podporuji ruzne konspirativni teorie, protoze odpovedi se publiku nedostava. Pak tu mame jeste nevyreseneho, ale pro jistotu mrtveho masoveho zlodeje naterace Mrazka a pak kauza toho megazlodeje na Bahamach. Obdivuhodne, v cem muze byt mala zeme velka!

ccsi ( 29. října 2020 16:39 )

... takových chyb a překlepů, co si svoji práci, páni autoři, alespoň jednou po sobě přečíst? mimochodem, Versace rozhodně nezemřel v roce 1977 :-/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud