Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno, bouřka 25°C

Lukášek (16. měs.) na sebe strhl vařící kafe: Prarodiče volali záchranku

Lukášek (16. měs.) na sebe strhl vařící kafe: Byl statečný, babička děkuje záchranářům
Lukášek (16. měs.) na sebe strhl vařící kafe: Byl statečný, babička děkuje záchranářům  (Autor: Nadační fond Kryštůfek, David Malík)
Autor: VaB - 
13. května 2021
19:00

Lukáška (16. měsíců) ošklivě popálila káva, kterou na sebe nedopatřením převrhnul. I když jde o bolestivé zranění, byl statečný! Za odměnu a na uklidnění dostal od záchranářů plyšáka Kryštůfka. Dojatá babička jim poděkovala za skvělou práci.

Šestnáctiměsíční Lukášek byl o víkendu u babičky a dědečka na hlídání. Jako správný malý chlapeček byl samozřejmě zvědavý, co si děda zrovna uvařil. Byla to káva.

„Když se děda otočil pro lžičku, vylil jsem na sebe kávu,“ popisuje popisují za Lukáška v nadačním fondu Kryštůfek.  Neváhali a začali rychle chlapečka ošetřovat. „Asi do 10 minut přijeli záchranáři a doktoři z Pardubic, aby mi pomohli. Všichni na mě byli moc hodní, perfektně mě ošetřili a babičku a dědu uklidnili, že to není vážné. Měl jsem jen jeden puchýřek na hrudníčku, který se brzy zahojí,“ dodávají.

Lukášek byl statečný, přesto ale trochu plakal. V sanitce pak dostal na uklidnění plyšáka Kryštůfka. Z nemocnice byl rychle propuštěn, zůstal mu jen obvaz na hrudi. „Chtěla bych touto cestou poděkovat Pardubickým záchranářům a doktorům za velmi profesionální pomoc, kterou nám všem poskytli. Moc děkuji!“ zakončila babička.

Popáleniny jsou ošklivá zranění, u dětí jsou navíc velmi nebezpečné. Je nutné nic nepodcenit, rychle zavolat záchrannou službu a popálenou oblast chladit. U dětí může rychle dojít k vážným i dožiovotním následkům.

Důležitá je ale i prevence. „Většinu případů spojuje nepozornost dospělé osoby, podcenění situace, rychlost a takřka nepředvídatelnost pohybu dětských ručiček, které si letos například sáhly na rozpálené sklo krbových kamen, ponořily se do talíře s omáčkou či se ze zvědavosti dotkly rozpálené plotny,“ uváděli před nedávnem záchranáři ze Středočeského kraje. Jak podobným nepříjemnostem předejít, se dočtete zde.

reporter ( 13. května 2021 23:25 )

Jaká noční můra,tak snad si děti dovedete ohlídat.Pokud ne,měla jste mít je jedno.

Ať se na mě nikdo nezlobí,to je ale červená knihov­na.Šes­tnác­timě­síční Lukášek:

„Když se děda otočil pro lžičku, vylil jsem na sebe kávu,“ popisuje popisují za Lukáška v nadačním fondu Kryštůfek. Neváhali a začali rychle chlapečka ošetřovat. „Asi do 10 minut přijeli záchranáři a doktoři z Pardubic, aby mi pomohli. Všichni na mě byli moc hodní, perfektně mě ošetřili a babičku a dědu uklidnili, že to není vážné. Měl jsem jen jeden puchýřek na hrudníčku, který se brzy zahojí,“ dodávají.

Taxodxvedlex ( 13. května 2021 19:27 )

Moje noční můra u všech 3 mých dětí.(Prevence)
Snad bude klučina v pořádku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání