Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Vážná nehoda v Doksech si vyžádala pět zraněných: Stojí za neštěstím bláznivý závod?

Autor: VaB, ČTK - 
6. dubna 2021
17:55

Drsná nehoda v obci Doksy jen obrovskou náhodou neskončila tragédií. Zranilo se při ní celkem pět lidí, zasahoval vrtulník a záchranáři ze tří krajů. Stojí za neštěstím závodění dvou řidičů? Některé příspěvky ze sociálních sítí tomu nasvědčují.

V neděli v podvečer došlo v obci Doksy na Českolipsku k vážné nehodě. Řidič se sportovně laděným Fordem Fiesta  naboural do stromu. Ve zdemolovaném autě jelo celkem pět osob. Žádná z nich nevyvázla se zdravou kůží.

K nehodě okamžitě vyrazila záchranná služba z Libereckého, Ústeckého a Středočeského kraje. Z Ústí nad Labem byl povolán i záchranářský vrtulník, ten liberecký byl u jiného pacienta. Posádku museli ze zdemolovaného auta vyprostit hasiči.

Celkem se při nehodě zranilo pět lidí. Středně těžká poranění utrpěli tři lidé, jeden z nich musel být transportován vrtulníkem. Další dva účastníci utrpěli lehká zranění. Nehodou se zabývají i policisté. 

Letěli prý jako o závod

Mezi lidmi v diskuzích na facebooku to vře. Objevili se údajní svědci řidičova jednání před nehodou. „Potkali jsme je, když jsme jeli do Doks dnes, a jeli jak dob*tci. Za ním jel ještě jeden ten samý, ale stříbrný... a vypadalo to, jak když spolu závodí,“ popisuje na sociální síti Katrina K.

Dalším svědkem je Václav: „Jestli to bude číst řidič, tak doufám, že přijdeš o papíry. Honil se tam s Fabií RS jak ko*ot.“ Dodává s tím, že podobný řidič nemá za volantem co dělat.

„Dopravní policisté se nehodou zabývají. Zatím nemůžeme říct, co stálo za nehodovým dějem. Pracujeme ale i s verzí, že řidič nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky,“ řekl Blesku mluvčí policie Vojtěch Robovský s tím, že zatím nemohou být nijak konkrétní. 

Matos7 ( 6. dubna 2021 18:20 )

VIVAT BABIŠ. BABIŠ NA HRAD

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání