Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Babička se zabila na vnukově koloběžce: Na cyklostezce ve Žďáru nezvládla nebezpečnou zatáčku

Autor: ČTK - 
24. března 2021
10:32

Žďár nad Sázavou čeká na závěry policie, která zjišťuje okolnosti tragické nehody na cyklostezce v městské části Stržanov. Podle nich případně cyklostezku opatří upozorněním na kritické místo při sjezdu do podchodu. Na stejném místě 18. března havarovala na koloběžce starší žena, která kvůli zranění později zemřela.

Na případ v úterý upozornila TV Nova. Podle mluvčího žďárské radnice Matěje Papáčka byla cyklostezka řádně vyprojektovaná a zkolaudovaná. Radnice nemá informace o tom, že by se v místě staly jiné nehody.

Přesto počká, s jakými závěry událost uzavře policie, co označí za hlavní příčiny nehody. Pokud bude nutné instalovat nějaké upozornění, udělá to.

Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že nehodu minulý týden zadokumentovala. "Čtyřiašedesátiletá žena tam byla na procházce se svými příbuznými, od vnuka si půjčila koloběžku a rozjela se na ní. Bohužel řízení nezvládla a havarovala. Při té havárii si způsobila těžká poranění, se kterými byla převezena do zdravotnického zařízení do Brna a v pondělí následkům zranění podlehla," uvedla Čírtková.

Video  Jak zastavit krvácení. Rady záchranáře Víta Samka  - Petr Němeček/ CNC
Video se připravuje ...

tarrica ( 30. března 2021 16:46 )

Jako jedna z prvních jsem si koupila před asi 10 lety elektrokolo,pohon vepře­du/A­pache/­,celý život jsem jezdila na obyčejném,tak jsem chtěla ,,pošetřit ,, nohy. Bylo mi 65+ .
Při prvním pádu jsem přeletěla řídítka,díky helmě jen zlomená ruka.
Podruhé jsem skončila v příkopu celá domlácená. No a tak jsem uznala,že dokud mi to chodí, nebudu ohrožovat okolí ani sebe.
Ono neškodí znát své meze

Uživatel_5514534 ( 25. března 2021 12:07 )

I koloběžka by měla být v dobrém technickém stavu, především brzda. A když to člověk neumí, měl by si to na nějakém bezpečném místě vyzkoušet.

dietr ( 24. března 2021 19:42 )

90-ti stupňovou zatáčku mohl vymyslet jen nějaký inženýr

.tg.bb ( 24. března 2021 15:24 )

Babička měla s vnoučátky maximálně zajít za paní kněžnou.

picoda ( 24. března 2021 15:03 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání